Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk kültürü Los Angeles'ta

Büyükşehir Belediyesi, "Anadolu Kültür ve Yemek Festivali"nde ABD'nin Los Angeles şehrinde Türk kültür öğelerini tanıtıyor

Büyükşehir Belediyesi, ABD'nin eğlence ve gösteri merkezinde düzenlenen "Anadolu Kültür ve Yemek Festivali"nde Türk kültürü ve tarihi değerlerini tanıtıyor. Festivale, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, bürokratlar, gazeteciler ve Mehter Takımı ile geniş bir katılım sağlayan Büyükşehir Belediyesi, günde binlerce kişinin katıldığı festivalde Ankara'yı en iyi şekilde temsil ediyor. Los Angeles'ta 16-19 Mayıs günleri arasında düzenlenen festivalde Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterileriyle hem gurbetteki Türklere hem de Amerikalılar'a unutulmaz dakikalar yaşatıyor.

DAMGA VURDU
Anadolu topraklarında ilk çağlardan bugüne kadar hüküm sürmüş bütün uygarlıkların tanıtıldığı ve kentlerin çeşitli etkinlik, yemek veya gösterilerle adından söz ettirdiği festivale Ankara, Mehter Takımı ile damgasını vurdu.

İzleyenler hayran kaldı
Topkapı Sarayı maketinin bahçe bölümünde oluşturulan Osmanlı mizansenindeki padişah, haremi, sadrazamı, veziri azamı ve yeniçerileri önünde konser veren Mehter Takımı gerek kostümleri gerekse de etkileyici gösterileriyle büyük ilgi görüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk kültürü Los Angeles'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN