Türkiye'nin en iyi haber sitesi

One Tower'dan kaliteli alışveriş

İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, "One Tower AVM, satın alma gücü yüksek müşteri grubuna kaliteli alışveriş sağlayacak" diye konuştu

Başkent'te AVM sayısının 32'ye ulaşmasına karşın, belirli lokasyonlarda görülen yoğunlaşma yeni gelişim bölgelerinde AVM açığına yol açıyor. Ankara'nın en modern AVM'si olarak gösterilen One Tower AVM Çankaya'nın yanı sıra kentin yeni büyüme noktaları Oran ve İncek'te de önemli bir ihtiyacı giderecek. Proje aynı zamanda satın alma gücü yüksek müşteri grubuna kaliteli alışveriş olanağı sunma hedefini taşıyor.

KENTE SOLUK GETİRECEK
İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, dünyaca ünlü mimar Murat Tabanlıoğlu'nun imzasıyla hayata geçen One Tower karma projesinde "Başkent'in zirvesi" olarak adlandırılan 48 katlı konut alanları kadar, 5 katlı AVM'lerinin de Ankara'nın en gözde alanlarından biri olacağını belirtti. Özçelik, "Ankara'nın yeni yaşam merkezindeki projemiz kente yeni bir soluk getirecek" diye konuştu.

İHTİYACI KARŞILAYACAK
One Tower Kule Konut ve AVM Projesi'nde yer alan alışveriş merkezi, Ankaralılar'ın ihtiyacı olan tüm unsurlara karşılık verebilir nitelikte planlanıyor. Projenin en önemli özelliklerinden biri çevreye saygılı olması. Leed Gold Sertifikası alma yolunda ilerleyen One Tower Projesi, sertifikanın bir gerekliliği olan enerji tasarrufunu en etkin şekilde kullanarak, AVM içinde yükselen sıcak havayı, proje genelinde iklimlendirmede kullanacak.

BAŞARIYI YAKALADIK
Özkan Özçelik projenin hem konut hem de AVM ayağına özen gösterdiklerini vurgulayarak şöyle konuştu: "Projemiz henüz temel aşamasında. Konutların yüzde 20'sini satarak bunun karşılığını şimdiden aldık. Aynı başarının dünyaca ünlü seçkin markaların yer alacağı AVM için de devam edeceğini düşünüyoruz. Çünkü oturma odası sıcaklığında, müşterinin rahatça alışveriş yapabileceği, sıcak ve samimi bir AVM projesi oluşturuyoruz."

İNŞAAT MALİYETLERİ YÜZDE 1.6 ARTTI
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan Bina İnşaatı Maliyet Endeksi (BİME) verilerine göre bina inşaat maliyetleri bu yılın nisan-haziran ayları arasında arttı. Verilere göre bu ayları kapsayan 2013 yılı ikinci çeyreğinde, toplamda bir önceki çeyreğe göre maliyetler yüzde 1.6 oranında artış gösterdi. Bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 4.0 artış gösteren maliyetler dört çeyrek ortalamalarına göre de yüzde 3.0 artış gösterdi. BİME'de 2013 yılı ikinci çeyreğinde işçilik endeksi maliyetleri de arttı. İşçilik endeksi 2013 yılının bir önceki çeyreğine göre yüzde 2.0 artarken, malzeme endeksi ise yüzde 1.5 yükseldi. Bir önceki yılın aynı çeyreğine göre işçilik endeksi yüzde 6.0 ve malzeme endeksi yüzde 3.5 oranında artış gösterdi.

BAKANLIKTAN SIKI DENETİM DÖNEMİ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, inşaatların mevzuata uygun yapılmasını sağlamak amacıyla 'denetçi' pozisyonları oluşturuyor. Zabıta gibi çalışacak denetçiler, imar planlarından ruhsatlandırmaya kadar inşaatla ilgili tüm faaliyetleri denetleyerek, bakanlık adına işlem tesis etme yetkisine sahip olacak. Bu kapsamda inşaat işlerini usulüne uygun yapmayanlar da cezalandırılacak. Daha önce sadece yapı denetim firmaları üzerinden yapılan kontrollere bakanlığın uzman personeli de katılacak. Bu denetçilerle vatandaşın mağduriyetini önlemeyi ve güvenliğini sağlamayı amaçlayan bakanlık inşaatları sıkı denetim altına alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
One Tower'dan kaliteli alışveriş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN