Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet TEZCAN: Kanınız kurtaracak…

Giriş Tarihi: 15.8.2013

Dün ABD büyükelçiliğinin önünde Çevik Gücü görünce aha dedim, adamın dediği çıktı, 'sokaklar ısınacak' dedi, sonbaharı bile beklemediler..
Meğer sokaktaki hareketlilik içeriden değil dışarıdanmış. Kahire'deki katliamı ve ABD'nin sessizliğini protesto ediyormuş vatandaş..
Mısır meydanları yanarken ne yapmalı neyi yazmalıydım Ankara'dan?!
Anız yahut binicilik kulübündeki saman balyası yangınları kimi ilgilendirirdi?
Bozuk et operasyonu, aspir hasadı veya Kale'den Kule'den bahsetmenin sırası mı şimdi?

***

Büyük Firavun Amon Ra veya Osiris, hadi bilemediniz Ramses'in piramitler sessiz sedasız Mahşeri beklediklerini mi sanıyorsunuz?
Onların mezarları orada ama zulümleri 3 bin yıl sonra ahfadınca yaşatılıyor.
Dün Adeviye Meydanında binlerce insanın ölümüne ve on binlerin yaralanmasına yol açan son katliamı Firavun Birinci Sisi'den bilmek ahmaklık olur.
O zavallı bir kukla. Mansur, Baradey veya Başbakan Beblavi de öteki kuklalar.
Esas KUKLACILAR'a bakmak lazım. Firavunların en zalimleri Batı başkentlerinde oturuyor.
Firavun ruhlu demokrat(!) başkanlar, başbakanlar var şimdi.
Zulmün ve katliamın sahibi Sisi gözükmeyecekti de kim olacaktı? ABD Başkanı Obama, Alman Merkel, Fransız Hollande, İngiliz Cameron yahut sempatik Kraliçe Elizabeth Mısır'da katliam yapıyor mu diyecekti dünya?
Bir şey söyleyeyim mi?
Zulümle abad olunmadığı tarihte yüzlerce kez ispatlanmıştır. Kan dökerek kimse bir şey kazanamaz. Bu zalimler daha kaç insanı, kaç kadın ve çocuğu öldürebilirler ki?
Mısır'ın nüfusu 80 Milyon.. Sadece Kahire'de 17 milyon insan yaşıyor. Bunlar EN katil ve zalim olsalar, kan banyosu yapsalar 100 bin insan öldüremezler. ESET aylardır uçağı, topu, tüfeğiyle uğraşıyor ancak o kadar masum kanı dökebildi Suriye'de. Dudaklarında insan hakkı ve demokrasi teraneleriyle Batı başkentlerinde oturanlar da o kadar aptal olamazlar.

***

Onların esas dertleri TÜRKİYE.. 'Mursi orada kalırsa Doğu Akdeniz de Türkiye'ye kalır. Batı'nın enerji ihtiyacının yüzde 65'ini karşılayan bölgeyi, yani tüm Ortadoğu'yu hattâ Afrika'yı Türkiye'ye terk etmiş oluruz. Bunu yapamayız' dediler ve kan dökmeyi göze aldılar. Başaramayacaklar, DELİKANLI değil, ELİ KANLI olarak tarihe geçecekler. Ne demişti Akif Çanakkale şühedası için? "Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid'i / Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi. Mısır'da, Suriye'de öteki İslam beldelerinde de on binlerce masumun kanlarıyla TEVHİD kurulacak, kurtarılacak bundan emin olun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: Kanınız kurtaracak…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN