Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geç gelen mezuniyet

1980 darbesi nedeniyle mezuniyet coşkusunu yaşayamayan Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, 30 yıl sonra kep atmanın mutluluğunu tattı

Giriş Tarihi: 26.11.2013
Gazi Üniversitesi (GÜ) İletişim Fakültesi'nde, 1981-1985 yılları arasında mezun olanlar için temsili mezuniyet töreni düzenlendi. O zamanki adıyla Basın Yayın Yüksek Okulu'nun mezunları, 30 yıl sonra cüppe giyip, kep atmanın heyecanını tattı. Törende 60 mezuna katılım belgesi ve okulun hatıra madalyonu hediye edildi.

80 DARBESİ ENGELLEDİ

GÜ İletişim Fakültesi'nde sıra dışı bir mezuniyet töreni gerçekleşti. 1981-1985 yılları arasında mezun olanlardan 60 kişi cüppe giyip kep attı. 1980 darbesi nedeniyle kep atamayan öğrenciler, tam 30 yıl sonra cüppe giyip kep atma imkanı buldu. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Sadullah Çebi ve Muzaffer Şahin'e de o dönem mezun oldukları için katılım belgesi verildi. Törende hayatını kaybeden hocalar ve mezunlar anılırken geçtiğimiz ağustos ayında vefat eden gazeteci Fendiye Kodal Kartal'ın anısına, tedavi sürecinden oluşan "Hastanın Seyir defteri" adlı fotoğraf sunumu yapıldı. Fakültenin mezunlarından Abdurrahman Antakyalı'nın hazırladığı sunumda duygulu anlar yaşandı. Mezunların öğrencilik yıllarından oluşan "Hatıralar" adlı fotoğraf sunumunda ise anılar tazelendi.

"MEZUNLAR İÇİN İRTİBAT OFİSİ"
Eşine az rastlanır bir buluşma gerçekleştirdiklerini ifade eden İletişim Fakültesi Dekanı Zakir Avşar, "Bugün sizleri bir kez daha uğurlamak için buluştuk. Uğurlamak derken tabii şu anlama gelmesin, ilişiğinizi kesiyoruz. 30 yıl diplomalarını almamış insanların ilişiğini kesmek de öyle kolay değil. Mezunların sürekli gelip gidecekleri ve iletişimde olabilecekleri bir yer oluşturmak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geç gelen mezuniyet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN