Teknoloji atılımı

Giriş Tarihi: 31.12.2013

Türk Telekom, Gazi Üniversitesi'nde Teknoloji Laboratuarı açtı. Öğrenciler, laboratuarda pratik yapabilecek

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi'nde "Türk Telekom Teknoloji Laboratuarı"nın açılışı yapıldı. Laboratuar sayesinde öğrencilere teorik bilgilerini uygulayarak geliştirecekleri imkan yaratılırken sektöre de yetişmiş eleman kazandırılacak. Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber törende yaptığı konuşmada, söz konusu laboratuarın fakülte için çok değerli bir yatırım olduğunu belirterek, "Bu laboratuar üniversitemizdeki 100'den fazla laboratuar içerisinde en yeni ve en modern olanı" dedi.

'Duyarlı proje'
Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da "Çok duyarlı bir projeye imza atıldı. Bu laboratuar bir başlangıç, uygulamalı derslerde Türk Telekom çalışan ve yöneticileri bu laboratuarlar da öğrencilerle bir araya gelip deneyimlerini aktararak katkıda bulunacaklar" diye konuştu.

Ağaç Dikme Şenliği
Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi'nde ağaç dikme şöleni düzenlendi. Orman ve Şu İşleri Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen şölene, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. 81 ilde gerçekleştirilen ağaç dikme şölenine siyasilerden büyük katılım oldu. Gazi Üniversitesi'nin de içinde yer aldığı proje kapsamında 43 üniversite ile protokol imzalandı. Protokole destek veren üniversitelerde ise eş zamanlı dikim gerçekleştirildi. Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, proje kapsamında 5 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi.

"Renklerin Dansı"
Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde "Renklerin Dansı" isimli konferans düzenlendi. Türk Pedodonti Derneği Ankara Şubesi'nin Güz Konferansları çerçevesinde gerçekleşen konferansta Biyolog Prof. Dr. Ali Demirsoy renklerin oluşumunu, hayvanların evrimini anlattı. Demirsoy, katılımcılara konferanstan çıktıktan sonra doğaya farklı gözle bakacaklarını söyledi. Demirsoy sözlerini şöyle sürdürdü: "13.7 milyar yıl önce başka bir evrenden bugünkü evrene geçildi. Evren hep var ancak 13.7 milyar yıl önce Newton yasalarının çıktığı bir evrene geçildi. Dünyada ilk olarak yeşil oluştu. Dünya ilk zamanlar yeşile bürünmüştü. Başka renk yoktu, başka rengi algılayacak canlı da yoktu. Bitkiler tohumlarını rüzgarla iletiyordu. Rüzgarın da gözü olmadığına göre başka renklere ihtiyaç duymuyordu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji atılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN