Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TYB ödülleri açıklandı

Türkiye Yazarlar Birliği'nin ''2013 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri'' açıklandı. Üstün Hizmet Ödülü'ne Prof. Dr. Karataş, Prof. Dr. Hafız ve yazar Şule Yüksel Şenler layık görüldü

Giriş Tarihi: 2.1.2014
Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) ''2013 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri''ne değer bulunanlar açıklandı. TYB Genel Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz, birlik merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "Amacımız, edebiyata ve kitaba ilginin her geçen gün biraz daha azaldığı bir dünyada kitabı, sanatı ve tefekkürü öne çıkarmaktır" dedi.

AYVAZOĞLU'NA ROMAN ÖDÜLÜ
Ödüllerin ileriki bir tarihte törenle takdim edileceğini bildiren Yavuz, ''Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri''ni kazananları açıkladı. Buna göre, Aykut Ertuğrul, "Mümkün Öykülerin En İyisi" kitabıyla hikaye dalında; Ali Ural, "Gizli Buzlanma" kitabıyla şiir dalında, Beşir Ayvazoğlu, "Ateş Denizi" kitabıyla roman dalında; Nazım Payam "Ses ve Yaz" eseriyle deneme dalında ödüle değer görüldü.

ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ
Ebubekir Eroğlu, "Geçmişin İçindeki Geçmiş" kitabıyla fikir dalında; İsmail Erünsal, "Sahaflar" adlı kitabıyla araştırma dalında; Köksal Alver, "Mahalle" kitabıyla inceleme dalında; Necati Mert, "Memleket Kitabevi" kitabıyla hatıra dalında; Fatih Birgül, ''İrade Hareket İsyan Nurettin Topçu'nun Entelektüel Biyografisi" kitabıyla biyografi dalında ödüllendirilirken kültür bilim ve sanat hayatına uzun süreli hizmetlerinden ötürü Prof. Dr. Şaban Karataş, Prof. Dr. Nimetullah Hafız ve Şule Yüksel Şenler, ''Üstün Hizmet Ödülü''ne layık görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TYB ödülleri açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN