Karsu, şubat soğuğunda Başkent'te

Giriş Tarihi: 3.1.2014

Hollanda'da yaşayan Türk caz müzik sanatçısı Karsu Dönmez, şubat ayında Ankara'ya geliyor

Artık sadece Avrupa'da değil tüm dünya sahnelerinde tanınan Türk caz müzik sanatçısı Karsu Dönmez, üç ayrı konser için Türkiye'ye geliyor. Geçtiğimiz yıl ilk stüdyo albümü Confession'ı Hollanda'da çıkaran ve uzun süre müzik listelerinde bir numarada kalmayı başaran Karsu, 17 Şubat'ta ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde konser verecek. '

GESİ BAĞLARI'

Caz, blues, soul, funk müziklerini Türk müziğiyle birleştiren Karsu, sadece piyano çalmıyor. O, aynı zamanda çok iyi bir şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör… Kendi besteleri olan İngilizce parçaların yanı sıra, Divane Aşık Gibi, Gesi Bağları, Domates Biber Patlıcan, Neredesin Sen gibi Türk müziği parçalarını da yorumluyor.

AİLESİ HATAYLI

Hollanda'da yaşayan ve Hataylı bir ailenin kızı olan Karsu, müziğe yedi yaşında piyano çalarak başladı. Bugüne kadar dünyanın en önemli caz festivallerinden biri kabul edilen North Sea Jazz Festivali'nde iki kez ve dünyanın en önemli sahnelerinden biri olan New York Carneige Hall'de üç kez sahneye çıkma başarısı gösterdi. Karsu, Ayrıca Brezilya, Endonezya, Almanya, Belçika, Monte Carlo ve daha pek çok ülkede sayısız konserler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karsu, şubat soğuğunda Başkent'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN