İletişimcilerden EGM'ye ziyaret

Giriş Tarihi: 4.2.2014
GAZİ Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde Yrd. Doç. Dr. Erol İlhan tarafından verilen Uzman Gazetecilik-I, Polis- Adliye Muhabirliği dersi kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ziyaret düzenlendi. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cihangir Baycan ile görüşen grup, medya ve Emniyet arasındaki ilişkiler hakkında bilgi aldı.

İRTİBAT NOKTASI

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez birimleri ve taşranın irtibat noktası olduğunu belirten Baycan, Türkiye genelinde yapılacak bir duyuru olduğunda bu birimden yapıldığını ifade etti. Polis muhabirleriyle, Emniyet arasında güzel bir iletişimin olduğunu söyleyen Baycan, muhabirlerin birime gelerek duyduğu veya farklı kaynaklardan edindiği bilgileri kendilerine sorduğunu belirtti.

HEYECANLI BİR ALAN

Polis muhabirlerinin bir olay sırasında haber yapmak isterken polisle sık sık karşı karşıya geldiğini ifade eden Baycan, iki tarafın da kamu görevini yaptığını söyledi. Polis-adliye muhabirliğinin, gazeteciliğin en heyecanlı çalışma alanı olduğunu belirten Baycan, "Polis muhabirliği, bu işin mutfağı gibidir. Burada hiç boş kalmıyorsunuz. İyi değerlendirildiğinde haber kaynağı çok fazla" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İletişimcilerden EGM'ye ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN