Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Tezcan: CHP'de durum?!

Giriş Tarihi: 3.4.2014
CHP'ye "kırk odalı tarihi konak" benzetmesi yapmıştım bir yazımda... Şimdi seçim sonrası bu tarihi konakta ne senaryolar yazılıyordur kim bilir?!
Bu başarısızlığın faturası kime çıkacak bekliyorum.
Seçim sonuçları netleşmediğinden CHP'lilerin mücadelesi henüz dışadönük, yarın tıraş göz önüne düşünce her taraftan çığlıkların yükseleceğinden kimsenin şüphesi olmasın. (Tartışmaya siyaset dışı yeni bir konu da eklenecek. İş Bankası yönetimine CHP kontenjanından Mehmet Moğultay ile Bayram Meral'ın oğullarının getirilmek istenmesi partilileri şimdiden ayağa kaldırdı.) Ana muhalefet partisinde suçlamalarla birlikte Kurultay çağrıları da fazla gecikmez, haftaya başlar.
***
Hedefte en başta Kılıçdaroğlu olacak pek tabii, ardı sıra adayları belirleyen komisyonun üyeleri Adnan Keskin, Umut Oran, Bülent Tezcan, Gökhan Günaydın ve Bilhun Tamaylıgil'den oluşan 5'li… Suçlamaları genel başkan ile birlikte göğüslemeye çalışacaklar. Hüsamettin Özkan başta olmak üzere Süleyman Demirel, Fethullah Gülen ve Aydın Ayaydın'dan söz eden olacak mı izlemek lazım?! Onlar perdenin arkasında oynadılar.
Genel seçimlerde Önder Sav ve ekibi, bu seçimde de Baykal ekibi ekarte edildiler. Dolayısıyla Karadeniz'den Ege'ye, Akdeniz'den Doğu ve Güneydoğu'ya kadar yaşanan hayal kırıklıklarının hesabını birilerinin vermesi gerekecek.
Peki, verilir mi?
Hiç sanmıyorum, 5'li komisyon üyelerinden birine bile dokunamazlar.
Birinin bile kellesi istense Kılıçdaroğlu'na dönüp "sen onayladın" denecektir.
***
CHP'de durumu anlamak için seçim gecesi Genel Merkeze bakmak yeterli.
Sorsaydınız Koç, Halıcı bir de Keskin'den başka yönetim adına koca binada kimsenin olmadığını partililerden öğrenebilirdiniz… Sandık görevlilerinden sorumlu hanım bile saat 22.00'de odasını kapatıp gitmiş.
Velhasıl Akdeniz'den Ege'ye, Marmara'dan Karadeniz'e, İç Anadolu'dan Doğu Güneydoğu'ya CHP'deki oy kayıplarının hesabı mutlaka sorulur.
Partinin gerçek sahipleri şimdi, il il, ilçe ilçe bu kayıpların çetelesini tutuyorlar.
Çok geçmez patırtı başlar, hele bekleyin…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Tezcan: CHP'de durum?!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN