Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ders maratonu bugün bitiyor

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da da bugün karne heyecanı yaşanacak. Başkent'te yaklaşık 1 milyon öğrenci karne alarak 3 aylık yaz tatiline çıkacak

Bugün okullarda son ders zili çalacak. 9 aydır büyük bir tempo ile eğitim-öğretime devam eden öğrenciler karne heyecanı yaşayacak. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Başkent Ankara'da da yaklaşık 1 milyon öğrenci karnesini alarak 3 aylık yaz tatiline çıkacak.

SINAVLARLA DOLU DOLU

16 Eylül 2013'te başlayan eğitim-öğretim döneminin ilk yarıyılı 24 Ocak 2014'te sona erdi. Öğrenciler sömestr tatiline çıkarak 15 gün boyunca dinlendi. İkinci yarıyılın ilk dersi ise 10 Şubat 2014'te başladı. Bu dönemde 8. sınıflar Ortaöğretime Geçiş lise son sınıflar ile mezunlar Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na girdi.

UZMANLAR UYARIDA BULUNDU
Bugün karneleri ile eve dönecek öğrencilerin kiminin ailesi sevinecek kiminin ise üzülecek. Uzmanlar karnesi kötü olan çocuklarına yaklaşımları konusunda aileleri uyardı. Öğrencilerin düşük karne notlarında, velilerin davranışlarının büyük payı olduğunu söyleyen uzmanlar, aşağılayıcı tavır ve davranışların, çocuk üzerinde olumsuz etkiye neden olacağını belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ders maratonu bugün bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN