Bosna'ya İslam Kültür Merkezi

Keçiören Belediyesi, Bosna Hersek'in Gorajde kentine "Sultan Mehmet Fatih" İslam Kültür Merkezi inşa etti

Bosna Hersek'in doğusundaki Gorajde kentinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) koordinasyonunda, Ankara'nın Keçiören ve Gaziantep'in Şahinbey belediyelerinin maddi desteğiyle inşa edilen "Sultan Mehmed Fatih" İslam Kültür Merkezi, düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı. Proje kapsamında, İslam Kültür Merkezi'nin yanına yapılan çocuk parkı da hizmete girdi.

KÜLLİYEYE YAPILDI
Kayseri Müftülüğü tarafından 2009 yılında inşa edilen Kayseri Camisi'nin bahçesine inşa edilen merkezin açılış törenine, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gorajde Belediye Başkanı Muhamed Ramoviç, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Mahmut Çevik, TBMM milletvekilleri ve diğer konuklar katıldı.

'ÖRNEK BİR ŞEHİR'
Gorajde Belediye Başkanı Ramoviç, Gorajde'nin kültür ve farklılıklar açısından örnek olduğunu belirterek, ortaya konan eserden dolayı gururlu olduğunu anlattı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, merkezin açılışını daha önce yapmayı planladıklarını ancak Soma'daki maden faciası ve Bosna Hersek'teki sel nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. İki halkın iki büyük acı yaşadığını kaydeden Ak, "Burası bizim evimiz. Burada evimizde gibi hissediyoruz" dedi. Konuşmaların ardından, belediye başkanları ve eski Gorajde Müftüsü Hamed Efendiç'e teşekkür belgesi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bosna'ya İslam Kültür Merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN