Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AHMET TEZCAN: Çankaya tamam

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Millet seçimini yaptı ve nihayet kendinden bir adamı Çankaya Köşkü'ne gönderdi. Tayyip Bey orada beş yıl görev yapacak, Cumhurbaşkanlığı süresi dolduğunda ben 67 yaşında olacağım, O da 65... Bir kere daha seçilecek olursa yani Cumhuriyetimiz 100. yılını doldurduğunda Tayyip Bey 70, ben 72 yaşında olacağız. (Hayırlı bir ömür dileğiyle Rabbimin o günleri de göstermesini diliyorum.) Bahçeli ile Kılıçdaroğlu yaşıttırlar(1948), bakmayın öyle göründüklerine... Tayyip Bey'in süresi dolduğunda onlar 71 yaşını doldurmuş olacaklar, Baykal da 81'ini (Allah ömürler versin.) Peki, bundan sonraki CB seçimini lider olarak görürler mi? Hiç sanmam, bu onların son seçimleridir, 10 ay sonra yapılacak genel seçime bile, muhalefetin aynı liderlerle gideceğini kimse söyleyemez. Kılıçdaroğlu'nunki orada zaten 4C görevidir, "geçici" yani her an değişebilir. Bahçeli ise silah zoruyla belki(!) orada oturmayı sürdürebilir.
***

Şimdiye kadar Köşk'te oturanlar milletin adamı değil miydi? Bir de bu soru var. Valla son asrın bu millet için travmatik bir dönem olduğunu kabul etmeliyiz. (Bu süreyi 200 yıla çıkaranlar da var) Nitekim yakın perspektifte insanlık, iki CİHAN SAVAŞI yaşamış ikisi de silindir gibi bizim üzerimizden geçmiştir. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, bu memleketin nasıl yönetildiğini hep tarihe, siyasete bakarak değil, bazen Başkent'teki devlet binalarının konumlarıyla da kestirebiliriz. İyi gören gözler Çankaya Köşkü'ne kuşbakışı baktıklarında; bir yanında Başbakanlık resmi konutunu, öteki yanında da hemen Amerika Birleşik Devletleri'nin bilmem kaç dönüme oturan rezidansını görürler?! Meclis'in de çepeçevre askeri binalarla çevrili ve ABD Büyükelçilik binasının üç dakikalık mesafede olması beni hep düşündürmüştür?! Bu konumlar size de bir fikir veriyor mu? Dolayısıyla 11 Cumhurbaşkanı'ndan millet adına sadece Özal'ı işaretleyip bir yana koymak gerekiyor ki O'nun da hayatı pahasına Çankaya'daki görevi sadece 4 yıldır.
***

Tayyip Bey 5 yıllığına seçildi, bir 5 yıl daha millet görev verir mi zaman gösterecek. Bana sorarsanız Recep Tayyip Erdoğan -Allah ömür verirse görürüz- 2024'e kadar Çankaya Köşkü'ndedir, dost düşman bunu böylece bilmelidir. Ve o zaman BAMBAŞKA BİR TÜRKİYE'de yaşıyor olacağız ümidindeyim. Çünkü Erdoğan'ın, içinden 64 devlet çıkarılmış 24 milyon km2'lik devasa bir coğrafyayı yöneten derin bir şuur ve iradeyle oraya oturmakta olduğunu biliyorum. Çünkü "...Yoktan da vardan da ötede bir VAR var... Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar var..." Şimdi söylenecek tek söz, memlekete ve millete hayırlı olması dileğidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AHMET TEZCAN: Çankaya tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN