Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maraton başlıyor

Uzun yaz tatilinde bol bol dinlenme fırsatı bulan Ankara'daki yaklaşık 950 bin öğrenci 15 Eylül'de ders başı yapacak

Ankara'daki yaklaşık 950 bin öğrenci uzun yaz tatilinin ardından 15 Eylül'de tekrar okul sırasına oturmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayacak. 8 Eylül'de okul öncesi ve 1. sınıf öğrencileri için ilk ders zili çalacak. Bir hafta sonra ise diğer öğrenciler sıraları dolduracak. Tüm yaz yenilenen, boyabadanası yapılan okullarına kavuşmanın sevincini yaşayan öğrenciler, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte hasret giderecek.

YENİ DÖNEME 'MERHABA'

2014-2015 eğitim-öğretim dönemi 8-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen "Uyum Haftası" ile başlayacak. Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri de ders başı yapacak. Yaz tatilinde bol bol dinlenme, kitap okuma, oyun oynama fırsatı bulan öğrenciler yeni döneme "merhaba" diyecek. 9 ay sürecek maratonda öğrenciler büyük ter dökecek.

SEMİNERE KATILDILAR
Öğrencilerin yanı sıra Ankara'daki 50 bin öğretmen de öğrencilerine en iyi bilgileri vermek, onları aydınlatmak için mesai yapacak. 1 Eylül'den itibaren seminerlere katılarak, yeni döneme hazırlanan öğretmenler hizmet içi eğitimlerle kendilerini geliştirme fırsatı buldu.

Sınav maratonu
15 Eylül'de başlayan 2014-2015 eğitimöğretim dönemi 23 Ocak 2015'te sona erecek. Sömestr tatili 26 Ocak- 6 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. İki haftalık dinlenme fırsatı bulan öğrenciler için ders zili tekrar 9 Şubat 2015'te çalacak. İkinci dönem ise yoğun sınav temposuyla geçecek. Lise son sınıf öğrencileri Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girerek terleyecek. İkinci yarı yıl ise 12 Haziran 2015'te sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maraton başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN