Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruhi Baba raflarda

Sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ve babasının ardından yurda yerleştirilen Metin'in gençlik yılları "Ruhi Baba" isimli kitapta okuyucuyla buluşuyor

Yurt Yuva Derneği Genel Başkanı Kemal Çalışkan, ikinci kitabını okurların beğenisine sundu. Yurt ve yuvalarda büyüyen çocukların yaşamına tanıklık eden, her zaman onlara sahip çıkan Çalışkan, "Ruhi Baba" isimli kitabını yayımladı. Anne ve babası sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşama veda eden Metin'in ilk gençlik yıllarını anlatan kitap, okuyucuyu etkileyecek görünüyor.

BİR ÖMÜR 3 KİTAP

Kemal Çalışkan, kitabı 4 ayda yazdığını anlatarak, "Bir kitap daha yazacağım. Zaten kitaplarımın ilk sayfasında 'Bir Ömür-3 Kitap' diye yazıyor. Ben Allah nasip ederse ömrüme 3 kitap sığdırmak istiyorum. İlk kitapta Metin'in anne ve babasının ölümünün ardından köyden ayrılışını, yurda yerleştirilişini, ardından yaşadığı bazı sıkıntılar nedeniyle başka bir yurda gönderilmesini anlatmıştım" dedi.

ÜNİVERSİTEYİ KAZANIYOR
İkinci kitabı Ruhi Baba'da ise Çalışkan, Metin'in gençlik yıllarını okuyucuyla buluşturuyor. Kayseri'deki yurtta kalan Metin, Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü kazanıyor. Üniversitede ise maddi anlamda sıkıntı yaşıyor. Bunu fark eden arkadaşları, yurt ve üniversite yönetimi Metin'e sahip çıkıyor. Bir fabrikada hem okuyup hem de staj yapıyor. Kitap, yurtta yetişen Metin'in yaşadıklarını bir bir gözler önüne seriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhi Baba raflarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN