Sessizliğin sesi ile kitap yazıyorum

Berrin Varol'un "Boynu Uzun At" isimli kitabı raflardaki yerini aldı. Kitapta engelli bir kızla eşini aldatan kadının kesişen hayatı anlatılıyor

Sessizliğin sesi ile kitap yazıyorum
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde uzun yıllar Basın Müşaviri görevinde bulunduktan sonra emekli olan Berrin Varol, "Boynu Uzun At" isimli kitabını yayımladı. Dost Kitapevi'ndeki raflarda yerini alan kitabı gece 23.00 ile 03.00 arasında yazdığını anlatan Varol, "Sessizliğin sesini dinleyerek kitabımı yazdım. Sessizlikte ufkum açıldı" diye konuştu.

ŞİİR, ÖYKÜ YAZIYOR
Daha önce şiir, öyküler kaleme aldığını, kendi hayatını anlattığı bir otobiyografi yazdığını anlatan Varol, "Ama bu kitabı yayımlamadım. Kendi hayatımdan kesitler var. Çocukluğumdan itibaren anlatıyorum. Yayımlamasam bile çocuklarıma, torunlarıma bırakmak istiyorum" dedi. Varol, sanatın birçok dalıyla ilgilendiğini, 50. yaş gününde yağlı boya sergisi kaleme aldığını da söyledi.

BOYNU UZUN AT
İsmi ilginç olan kitabında trafik kazasında engelli kalan bir kızla eşini aldatan bir kadının kesişen hayatını anlatan Varol, eserle ilgili şunları paylaştı: "Eskiden evlerimizde küçük küçük biblolar vardı. Boynu uzun at şeklinde bir biblo var onu seviyor. Kız o atla konuşuyor. Derdini onunla paylaşıyor." Varol, yeni kitap hazırlığı içinde olduğunu da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sessizliğin sesi ile kitap yazıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN