Butik kültürü geliştirilmeli

Ümitköy'de hizmet veren Shay Butik, yurt dışından ithal ettiği eşi benzeri olmayan ürünlerle dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Butik kültürü geliştirilmeli
Başkent'in ilk butiklerinden biri olan Shay Butik, 2006'dan bu yana hizmet verdiği Ümitköy'de Başkentli kadınlara çok özel tasarımlar sunuyor. Hobi olarak başladığı moda tasarımını, mesleği haline dönüştüren Shay Butik'in yaratıcısı Ülker Yılmaz, "Hiçbir zaman hırslı bir kadın olmadım ancak yaptığım işten keyif almak benim için önemliydi. Ankara kadını ne giyeceğini biliyor. Bana araştırmak ve bilgimi paylaşmak kalıyor" dedi.

HOBİSİ İŞE DÖNÜŞTÜ
İzmir'de tekstil firmalarına hobi olarak çizim yaparak mesleğe atılan Yılmaz, "Model seçimi, model hazırlığı ve tasarım derken bir anda hobim, işime dönüştü. 2003 yılında ise profesyonel anlamda başladığım bu yolculuk daha sonra Ankara'ya gelmem ve Ümitköy'de butiğimi hizmete açmamla devam etti. O dönem İzmir'de butik kültürü gelişmiş olduğundan Ankara'nın da buna ihtiyacı olacağını düşündüm" dedi.

TÜRK TARZINA UYARLIYORUM

Hayatta gerçekleştirdiği her şeyin keyifli olmasını istediğini belirten Ülker Yılmaz, "Kendimi sıkıntıya sokmadan keyifli bir iş yapıyorum. İlk başlarda çalıştığım iki İtalyan firma vardı. Ancak şu anda bu sayı oldukça yüksek bir noktaya ulaştı..Türk kadınının neleri tercih ettiğini biliyorum. Yurt dışında koleksiyonlarımızı sezona hazırlarken, buna göre seçim yapıyorum ya da aldığım gece kıyafetlerini Türk kadınının tarzına göre uyarlıyorum. Çünkü onların kendileri için ürettikleri modeller zaman zaman Türk kadınının stil anlayışına uymuyor. Özellikle dekolte ve işlemeler üzerinde uyarlamalar yapıyorum" dedi.

KUMAŞ VE DİKİŞ ÖNEMLİ
Kıyafet seçimlerinde İtalya ve Fransa ağırlıklı çalıştığını dile getiren Ülker Yılmaz, "Yıllardır aynı firmalarla çalıştığım için kıyafetlere müdahale etme şansına sahibim. Yurt dışındaki kadınlar için kumaştan çok model ön plandadır. Ancak biz Türkler'de kumaş ve dikiş önemlidir" dedi. Ankara'ya geldiğinde alışveriş merkezleriyle butik anlayışının örtüşmediğini gözlemlediğini ifade eden Yılmaz, "Butik hiçbir zaman bir alışveriş merkezi içinde olamazdı. Benim için 'butik' demek 'kişiye özel' demek" diye konuştu.

HERKES DEĞERLİ
Shay Butik'te abiyelerin ve günlük kıyafetlerin yanı sıra iş kadınlarının da aradıklarını bulabileceklerini belirten Yılmaz, "Ankara aslında küçük bir şehir. Kadınların buradan aldıkları ürünleri başkalarının üzerinde görme ihtimalini ortadan kaldırıyoruz. Butiğimizin kapısından içeri giren herkes bizim için çok değerli. Butik müşterisi emek ister" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Butik kültürü geliştirilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN