Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HASVAK'tan yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi

Yaşlılar, HASVAK'ın hayata geçirdiği evde sosyalleşip, güzel vakit geçirebilecek

HASVAK'tan yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi
Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK ) Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Engin Öztürk, 7 Ocak'ta açılacak olan "Yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi Projesi'yle ilgili, "Ağır hastalığı olmayan her yaşlı bize müracaat edebilir. 35 kişilik kontenjanımız var. İsteyen kendi araçlarıyla gelebilir, isteyen de servis kullanabilir" diye konuştu.

"YAŞAMA SEVİNCİYLE DOLU"
Yaşlıların huzurlu bir ortamda daha kaliteli vakit geçirebilmeleri için "Yaşlılar İçin Sosyal Yaşam Evi Projesi"ni hayata geçiren HASVAK, yaşlılara sağlıklı, üretken ve yaşama sevinciyle dolu bir yaşlılık süreci geçirmeleri amacıyla hizmet sunacak. HASVAK Başkanı Engin Öztürk, yaptığı açıklamada, yetişkinlere ortak yaşam alanı sağlayarak, stresten uzak sosyal ve kültürel etkinliklerle hoş vakit geçirmeleri için sosyal yaşam evini kurduklarını belirtti.

SÖYLEŞİLERE KATILACAKLAR
Türkiye'de böyle bir merkezin ilk kez kurulacağını anlatan Öztürk, yaşam evinin 7 Ocak'ta açılacağı müjdesini verdi. Açılış ise Vali Mehmet Kılıçlar tarafından yapılacak. Merkezde sosyal dayanışma sağlamak istediklerini dile getiren Öztürk, "Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri ile sağlık hizmetleri verilecek yaşlılar, sosyal toplantılara, söyleşilere katılacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HASVAK'tan yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN