Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Hava Kurumu artık emin ellerde

Türk Hava Kurumu başkanlığına Adapazarı Şube Başkanı Vacit Öktem seçildi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 433 delegenin 267'si Öktem'e oy verdi

Türk Hava Kurumu artık emin ellerde
Türk Hava Kurumu'nun (THK) başkanlığına talip olan Kürşat Atılgan, Vacit Öktem ve Tacettin Güçer'in yan yana izlediği Genel Kurul'a Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk de katıldı. THK'nın yeni başkanı seçilen Öktem, "Sizlerin yardımıyla hep beraber elimizi taşın altına koyarak, zorlukları atlatacağına inanıyorum" dedi.

BORÇ 401 MİLYON TL

42. Olağanüstü Genel Kurul'a Divan Başkanı olarak Vacit Öktem'in de lehine oy kullandığı Zafer Çağlar seçildi. Çağlar 460 delegenin 307'sinin oyunu alarak Divan Kurulu Başkanı seçildi. Denetleme Kurulu adına raporu sunan Kurul Başkanı Hilmi Kurtoğlu, THK'nın toplam borcunu açıkladı. Rapora göre THK Genel Başkanlığı'nın 28 Kasım itibariyle 298 milyon anapara, 103 milyon faiz olmak üzere toplam 401 milyon lira kredi borcu olduğu açıklandı. Bunun yanı sıra genel başkanlığın 199 bin lira kasasında, 34 milyon lira da banka hesabında olduğunun tespit edildiği açıklandı. Denetleme Kurulu raporunda THK ve şirketlerinin toplam 732 milyon lira borcu olduğu belirtildi. Daha sonra denetleme Kurulu raporunun ibra edilmesine geçildi. Tartışmalar sonucunda oy çokluğuyla başkanlığın raporu ibra edildi.

"GELECEĞE BAKACAĞIZ"
THK Başkanı seçilen Vacit Öktem, THK tarihinde ilk kez şube başkanlarından birisinin başkanlığa seçildiğini belirterek, "Bundan böyle bu kurumda şube başkanlarının sözü geçecek. Hiçbir şekilde para dilenir durumda olamayacaksınız. Hiçbir şekilde kurumda aşağılanmayacaksınız. Bundan sonra sadece geleceğe bakacağız. Kurumu 'bir an önce bu itibar kaybından nasıl ayağa kaldırırız' ona bakacağız" dedi.

HER ZAMAN BERABERİZ
Genel Kurul'da konuşma yapan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk, Atatürk'ün mirası THK ile iyi ve kötü günde her zaman birlikte olduklarını kaydederek, THK'yı ayakta tutmanın ahde vefa olduğunu belirtti. Adayların yaptıkları konuşmaların ardından delegeler 5 sandıkta oy kullandı. Toplam 433 delegenin oy kullandığı seçim sonucunda THK'nın yeni başkanı Vacit Öktem oldu. Öktem 267, Atılgan 114, Güçer 48 oy aldı. 3 boş ve bir de geçersiz oy kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Hava Kurumu artık emin ellerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN