Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tandoğan için bakan'a çağrı

Ankaragücü Başkanı Yiğiner, harabeye dönen Tandoğan Tesisleri için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çatağay Kılıç'tan destek istedi

Tandoğan için bakan'a çağrı
Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Tandoğan'da bulunan tesisler için Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'a destek çağrısı yaptı. Bakımsızlıktan harabeye dönen tesislerde her yıl binlerce gence eğitim vermeye çalıştıklarını belirten Yiğiner, "Tesisler gerçekten kötü durumda. Buranın modernize edilmesi için en az 1.5 milyon TL'ye ihtiyacımız var. Sayın Bakanımızdan destek bekliyoruz. Sonuçta burada Türk futboluna hizmet ediliyor" ifadelerini kullandı.

Birçok sporcu yetiştirdik
Tesislerdeki olumsuzluklar nedeniyle sporcuların sakatlık yaşadığını ve geleceği parlak birçok gencin yaşadığı talihsiz sakatlıklar sonucu spordan kopmak zorunda kaldığını belirten Yiğiner, şöyle devam etti: "Ankaragücü, Türkiye liglerine yüzlerce sporcu yetiştiren büyük bir camiadır. Tandoğan Tesisleri'nde birçok gence spor yaptırıyoruz. 3 öğün yemek veriyoruz. Sokaklardan ya da yetimöksüz binlerce çocuğa aile sıcaklığını yaşatıyoruz. Burası kocaman bir eğitim yuvasıdır. Onlara centilmenliği, saygıyı ve vatan sevgisini aşılıyoruz."

Onayı bekleniyor
Tandoğan Tesisleri için 3 yıl önce müracat ettik. Tüm evraklarımız hazır ve Spor Toto Teşkilatı'na ilettik. Sadece Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın onayını bekliyor. Biz Ankara için, gençler için bu tesisleri istiyoruz. Onay verildiği zaman daha fazla gencimiz bu olanaklardan yararlanacak. Hem biz hem de Türk futbolu kazanacak. Bu konuda Sayın Bakanımız Akif Çatağay Kılıç'ın desteğini bekliyoruz. Bir onayıyla çok büyük adımlar atabiliriz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tandoğan için bakan'a çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN