Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet TEZCAN: Hoş geldin eski Türkiye!

Giriş Tarihi: 11.6.2015
İşte size iradesiz, iktidarsız, iddiasız bir Türkiye.. "Eski Türkiye, yeni Türkiye" neymiş gördünüz? Günlerce koalisyon için mekik dokunacak, sorumlu sorumsuz herkes konuşacak, savunma, enerji, uydu gibi hayati projeler beklerken Türkiye vakit kaybedecek. Kimin işine yaradı şimdi bu sonuç? Partili, partisiz hangi vatandaş bundan fayda sağlar herkes bunu bir kez daha düşünecektir.
İktidar mevkiindeki sorumluluk sahiplerinin ise; seçmene sorumluluk yüklemeden iki kere düşünme zamanıdır.
Şunu kimse aklından çıkarmasın.
Bu sonuca büyük katkısı olan içerideki ve dışarıdaki hıyanet cepheleri asla boş durmayacaktır, herkes aklını başına alsın ve ülkenin enerjisini boşa harcamasın.
İnsanımızın umudunu, hayallerini yıkmaya, Türkiye'nin vaktini boşa harcamaya kimsenin hakkı yok.
***
Bu seçimde Meclis'e bir irade yansımamıştır. Meclis'e yansıyan bu rakamlarla dört işlem yapılamaz.
Hele "Toplama işlemi" hiç olmaz..
Ama, çarpma, çarpışma, çarpıtma işlemleri fevkalade iyi yapılır, yeter ki kabiliyeti, kapasitesi yüksek, eğitimi müsait kişiler olsun!
Siyasi partilerin de bu kabil üyeleri Meclisimizin bünyesine katmış olduklarını yavaş yavaş müşahede etmekteyiz.
Temenni ederim bundan sonra Meclis müzakerelerinde YÜKSEK SÖZ hâkim olsun, fiziki güç yerine fikir gücü, gönül gücü kullanılsın.
Ama Meclis aritmetiği hiç umut vermiyor, "80'e 80" gibi sandalye dağılımları insanları korkutuyor. Çünkü oradaki çatışma sokağa misliyle yansır.
Çünkü bir süredir "siyasal güç" ne, "sayısal güç" nerede ve nasıl kullanılır karıştırır olduk. Hele silahlı güce mütemayil olan bir kesimin sayısal güce kavuşması tümüyle insanların umudunu kırıyor. Çünkü bazı bölgelerde sandığın nasıl kazanıldığını gördük, "defolun gidin" ihtarını da işittik ve atalar sözünü tekrar hatırladık.
Tüfek icat oldu mertlik bozuldu...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: Hoş geldin eski Türkiye!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN