Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet TEZCAN: İyi tatiller Türkiye!

Giriş Tarihi: 6.8.2015
Türkiye doğusuyla batısıyla kavruluyor.
Doğusunda terör belasından, batısında ve bütün sahillerinde bazen 40 dereceyi gösteren mevsim sıcaklarından kavruluyor.
Ama bizi esas yakan hain kurşun, kalleş tuzaklarla devrilen şehitlerimiz..
Fidan gibi ana kuzuları milletin yüreğine ateş düşürüyor. Davulla zurnayla vatan görevine gönderdiğimiz gençler al bayraklı tabutlar içinde memleketlerine dönüyor ve milletin yüreğine gömülüyor.
Şehitlerin rütbesi olmaz, onlar en yüksek rütbeyle Yaratan'a döner ve peygamberlik makamı yanında yerlerini alırlar. Ama insan tarafımızın, yiyen, içen, gezen dünyeviliğimizin bunu anlaması, buna katlanması ancak Rabbin eğitimiyle mümkün, başka türlü ve kendiliğinden asla olmaz.
Tabutların ardındaki feveran bize bunu anlatıyor.
Peki, bu nasıl olacak sorusunun cevabı ise bende yok. En sorunlu alan da burası.. Nefsimizi kime emanet edecek, en doğruyu nasıl bulacağız?
Meselenin burası çok yüksek bir idrak gerektiriyor, bilmem anlatabildim mi?
***

Tüm çılgınlıklara rağmen tatilcilerin de bir kulağı Ankara'da ve güneydoğuda emin olun.
İllaki takip ediyorlar. Sahillerdeki eğlence ortamlarından yükselen dım-tıslarla dans edip coşan yok mu? Elbet var ve hiç şaşmamak lazım.
İngilizce, Türkçe, Kürtçe, ortaya karışık bir müzikle(!) kendilerinden geçenler yahut geçiyormuş gibi yapan bronz tenli insanlar da bizi hiç şaşırtmıyor. Bu topraklar her cins, tür ve görüşün yaşam bulabildiği müstesna bir coğrafya.
Spiker, jetlerin kulak yırtan gürültüleri eşliğinde savaş haberleri veriyor sanki. Makineli tüfek tarrakaları yüksek volümlü disko-müzikle kesiliyor.
Savaş sahnelerini aratmayan görüntüleri sokağın davetkâr çılgınlıklarıyla birlikte yaşıyor ve yorumlamaya çalışıyorsunuz. Rengârenk ışıltılar altında dekolte bedenler serinletilmeye çalışılırken birden ezan sesleri yükseliyor. Her türden hediyelik eşya, giysi, takı vs dükkânlardan yine her türden müziği sokaklara taşıyor, Tatilciler dondurma yalayarak vitrin bakıyorlar.
***

Eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor, terörle mücadele de.. Burası Türkiye..
Kudüs'e, Mekke-Medine'ye, Tahran'a, Moskova'ya, Atina ve Brüksel'e kuş uçuşu üç saat mesafede bir ülke.. Japonya'dan Peru'ya hiçbir ülkede görülemeyecek çeşitlilikle bu coğrafyada varlığımızı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.
BM'ye üye 194 ülke var yeryüzünde bayrak dalgalandıran ve biri de Türkiye. Uzaydaki ülke sayısı sadece 10 ve Türkiye bu on ülke arasında da var. Türkiye yerli, milli uyduları Rasat ve Göktürk'le uzaydaki yerini aldı, diğerleri de geliyor.
Dünyanın enerji ihtiyacının yüzde 70'i Türkiye'nin kapı komşuları ve akrabalarından sağlanıyor. Yıllık 50 trilyon dolarlık bir ekonomi coğrafyasının tam ortasındayız. Belanın bin bir türü bu yüzden yakamızı bırakmıyor, akıllı olmak gerekiyor bu coğrafyada.. Seçimler çok önemli ve tercihte bulunurken bu gerçeklerin akıldan hiç çıkarılmaması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: İyi tatiller Türkiye!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN