Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet TEZCAN: AOÇ Bahane

Giriş Tarihi: 20.8.2015
Ohh çok şükür, Ankara Bulvarı konusu okul açılmadan vuzuha kavuştu. Zulüm olacaktı başkent insanına. Esas konumuz değil ama kısaca değinmeden geçmeyeceğim. 'Talan'sa AOÇ talanı şimdi başlamadı. Ucundan kıyısından derken amacı dışında kullanılmış mıdır AOÇ? Kocaman bir 'EVET'tir bu sorunun cevabı. Kim denilince herkes şaşırır. İlk defa ve en fazla Milli Savunma bu araziyi amacı dışında kullanmıştır. Yalnızca Milli Savunma ile de kalmaz başkaları da var, çıkarsınlar belgeleri. Hepsi bellidir ve bir bir kayıtlıdır bunların. Ha, siz bu kullanımı talan olarak adlandırmayabilirsiniz ama gerçek budur. İşçi, memur, emekli milyonlarca Ankaralıyı "AOÇ amaç dışı kullanılıyor" diyerek mağdur edemezsiniz. Aslında GEZİ gibi bu da kullanılıyor, AOÇ bahane.
***

Geçen haftayı da geçen seneyi de unutmuyoruz, unutturmuyoruz. Ağustos'un 3. haftasında, geçen sene bugün "Gündem yordu" demişiz yazımızın başlığına. Niçin yormasın? Bir yerel seçim, ardından cumhurbaşkanı seçimi, ilaveten iktidar ve muhalefetin kongre kararları vardı. Gerçekten 2014 gündemi Türkiye'yi yormuştu. Ama şunu bilin, bugün şehit cenazelerimiz olmasa yorulan sadece Başkent olacaktı, bu da normali ve mutadı üzereydi. Aklımız fikrimiz orada, polis ve askerimizin verdiği amansız mücadelede..
***

Bu coğrafya böyle bir coğrafya, netameli bir cinnet coğrafyası.. Osmanlı toprakları 21 milyon kilometrekareydi, kaybettiğimiz topraklarda şimdi 60'ın üzerinde bayrak dalgalanıyor. Komşumuz, akrabamız olan bu enerji coğrafyası üzerinde bile 15 ayrı ülke kuruldu. Kim yönetiyor dersiniz bu 'ENERJİ COĞRAFYASI'nı? İstiyorlar ki 15 değil, daha fazla devlet kurulsun bu coğrafyada ve minik minik devletçiklerle katrilyonlarla ifade edilen Petrodolarlar malum şirketlerin cebine aksın. Bu şirketler öyle böyle değil, eskiden devlet şirketleri vardı şimdi ŞİRKET DEVLETLERİ var. ("Kobani-Company" olayı anlamak isteyene her şeyi anlatıyor.) Okyanus ötesinde ENRON, LEHMAN BROTHERS gibi dünya devlerinin iflas ilan etmeleri ile başlayan ekonomik krizde Doğu'ya kaçan sermaye miktarı katrilyonlarla ifade ediliyor. Kaçan sermaye dönmedi, bütün çabalara rağmen döndürülemiyor. Batıya çok pahalıya maloldu bu iş. Kendileri yanmamak için bizi yakarlar. Yangının kendi mahallelerinde çıkmasını da hiçbir zaman istemezler. Nitekim bunu en canlı yaşayan Ortadoğu coğrafyasıdır. Enerji, hem yanar hem yakar. İmparatorluklar kurma ve yönetme becerisine sahip Anadolu halkının bu coğrafyaya müdahil olması istenmiyor, bu gayet açık. Onun için bizi zora sokmaya çalışıyorlar. Ankara'yı yakamayanlar Şam'ı, Bağdat'ı, Kahire'yi yakıyorlar. Bizi sıkıntıya sokanlar ise içimizdeki işbirlikçi gafiller. Bunu herkes böyle bilsin ve canımız yanmasın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: AOÇ Bahane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN