Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet TEZCAN: Yerli ve millî olma gereği

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Hükümet kurma çalışmaları, seçimin yenilenmesi, PKK ile amansız mücadele gibi konular sürerken, şahsen ben başkentin kalesinden, kulesinden, kaldırım yenilemelerinden bahsetmeyi zait addediyorum.
Gün o gün değil, bana sorarsanız gazeteci, uyandırma servisi gibidir, anlaşılmaz ilişkilere, perdelenen olaylara her zaman ışık tutan adamdır.
Hele de başkentteyseniz genel ve hayati olaylara bigâne kalamazsınız.
***

Bir seçime daha gidiyoruz, bu gibi durumlarda SANDIK en doğru çözümdür çünkü. Hele günümüzde sandık daha bir önem kazanmış bulunuyor. Çünkü bu memleket 40'lı yıllarda sandığa yansıyan tercihin gizli tasniflerde değiştirildiğini de gördü.
Sadece tasnif değil, birçok şey tersyüz edildi, değiştirildi ve esası bozuldu. Biz yakın siyasi tarihimizde cereyan eden birçok olayın aslını bilmiyoruz. Nedir, kimdir, neden böyle olmuştur? Tarih, mecrasından çıkarıldı.
Kahramanların hain, hainlerin kahraman gibi millete sunulduğu bile oldu. Dünyanın en çalkantılı döneminde devlet adamı olarak 33 yıl hükümran olan Sultan Abdülhamit Han, devrim niteliğinde birçok yeniliğe imza atmışken niçin "Kızıl Sultan" mesela?
***

Bugünkü yaşadıklarımız son yüzyılın tam olarak bilinmemesindendir. En başta KİM KİMDİR bilmiyoruz. Bu memleketin nüfusuna kayıtlı 77 milyon kişiyiz de BİZ, BİZ miyiz? En can alıcı soru bu.
Biz, BİZ olamayınca BEN-SEN ortaya çıkıyor ve bütüncül bir tavır ortaya koyamıyoruz.
Milli simgemiz al bayrağımıza düşmanlık edenler var, bayrağımızın dalgalanmasına tahammül edemiyorlar, değiştirmeye kalkıyorlar.
Bir sürü siyasi parti var mesela, seçime katılma gücüne ulaşabilen partilerle bir takım insanlar Meclis'e giriyor. Meclis, memleketin her türlü sorununa çözüm bulunması, her görüşün ifade edilmesi gereken bir temsil makamıdır. Burada yalnızca millet temsil edilir, milli bir kurumdur Meclis. Buradaki görev için önce yerli ve milli olacaksınız, ne istediğinize ve ne söylediğinize dikkat edeceksiniz.
Seçilmiş hangi cumhurbaşkanı bizimkisi kadar iç ve dış mihraklarca hedef alınmaktadır, söyler misiniz? Hiçbir ülkede milli Meclis'te bulunup o ülkenin milli varlığına, milli kurumlarına ve milli ideallerine aykırı davranılamaz, davranan da hak ettiği mukabeleyi görür.
Türkiye önce iç temizliğini yapmak durumundadır.
Atatürk'ün vasiyetinden başlayarak, birçok BİLİNMEZ'in aşikar edilmesi lazımdır. Devletin kayıtlarında var olan tarihi gerçekler ortaya çıkarılmalı, kim kimdir bilinmeli ve milletimiz her şeyden ve geçmişinden haberdar olmalıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: Yerli ve millî olma gereği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN