Ahmet TEZCAN: CHP bildirgesi kopya

Giriş Tarihi: 3.10.2015
CHP dün seçim bildirgesini açıkladı.
Söylem ve sloganlar bana bir yerlerden tanıdık geldi sanki. Yanılıyor muyum bilmem ama Kılıçdaroğlu'nu dinlerken ben bu söylemlerde sanki Ak Parti kokusu aldım..
Eğitim, ekonomi, dini, milli, siyasi, bütün konularda sanırsınız CHP, Ak Parti ile söylem birliği etmiş. Bire bir değilse bile bildirgenin içeriğinde Ak partililerin öteden beri söylediklerine rastlamak mümkün.
İmam hatipler mesela, "Düşman olduğumuzu söylüyorlar" diyor Kılıçdaroğlu, devamla vurgu yaparak soruyor; "memleketin evlatlarına niçin düşman olalım?" diyor, CHP'nin imam hatiplere düşman olduğunu söyleyenleri açıkça İFTİRACI olarak ilan ediyor.
***
Şimdi şunu söylemenin tam zamanı diye düşünüyorum: "Okul birincisi oldukları halde sırf İmam Hatipli oldukları için konuşturulmayan, saçı başı çekilen, başörtüleri başından alınmak istenen öğrencilerin haklarını savunmaya neden hiç yanaşmadınız? Neden üniversitelerde başörtülü diye, imam hatipli bu zulmü insanlara yaşatanlar özellikle sizin partinizden milletvekili olabiliyorlar?" Bütün bunlar sadece tesadüfle açıklanabilir mi? İşin bu tarafını yaşayanlar yani millet bunları iyi biliyor. O olaylar olurken niçin kılınızı kıpırdatmadınız, onlar genç değil mi? diye de sormaya gerek duymuyor. Gençlik, nüfusun yaşlanması meselesi.. 2030'lu yıllarda Türkiye'nin YAŞLI kuşağa dâhil olacağını, bu yaşlanma başlamadan gençliğin her konudaki katkısının artırılması gerektiğini söylüyorsunuz. Kulağınızı neden tersten gösteriyorsunuz? Ülke nüfusunun yaşlanmaması için Erdoğan'ın üç çocuk ısrarıyla niçin alay ediyordunuz peki?
Taşeron işçiler, kredi kartları gibi meselelerde de tamamen popülizm yapıyorlar.
Bunlar mağdur insanların oyunu kapmak için söylenmiş sözler.
***
1 Kasım seçim bildirgesinde Anamuhalefet'in Ak Parti ile benzer şeyler söyleme gayreti içinde olduğu açıkça görülüyor. Samimi olsalar ben de şahsen bu benzerliğe memnun olacağım, keşke söylediklerinin sahibi olsalar.
Seçim sloganında da "Önce Türkiye" diyerek sanki "YERLİ ve MİLLİ" olmaya çalışmışlar gibi geldi bana. Yoksa dağlarına taşlarına "Önce Vatan" yazılan 'eski Türkiye'den mülhem de böyle bir slogan belirlemiş olabilirler?! Ne de olsa CHP; kökü 'ESKİ TÜRKİYE'de bir siyasi harekettir, yeni değildir. CHP'ye eskiyi unutturmak da, CHP ile eskiyi unutmak da kolay değildir. Çünkü CHP'nin genetik kodları geçen asrın başında, imparatorluktan cumhuriyete geçişte yaşanan olaylarla oluşmuştur. CHP'nin kodlarını belirleyenler millete acı ilaç içirerek bunu yapmışlardır.
1 Kasımın seçim ana teması olarak "Önce İnsan" deselerdi bence daha etkili olurlardı. Ama durum gene de değişmeyecek.
Çünkü Millet CHP'nin, kadın çocuk dinlemeden 400 bin insanını katlü perişan eden Eset ile fotoğraf çektirmesini unutamıyor, CHP'yi yönetirken HDPKK ile iş tutmayı ve onlara oy vermeyi anlayamıyor.
Bu yüzden 1 Kasım'da 50 yıldır olan yine olacak, Millet CHP'yi asla iktidara getirmeyecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: CHP bildirgesi kopya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN