Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet TEZCAN: İktidar tamam ya muhalefet?

Giriş Tarihi: 5.11.2015
Bir millet ki ne zaman memleket bir darboğaza düşse engin sağduyusuyla işleri rotasına koymaktadır. Bu, sadece 1 Kasım'a mahsus değil, tarih boyunca böyle olmuştur. "Akl-ı Selim" dir bunun adı, sağduyudur.
Yeter ki milletin işareti sağlıklı yorumlansın, zemin ile birlikte zamanı da iyi yönetebilecek idareciler bulunsun. Mekân yönetimi değil, esas önemli olan zaman yönetimidir, zamanı yönetemeyenler devlet adamı olamaz, tarihe de damgalarını vuramazlar.
Ha, kimse 7 Haziran seçiminin isabetsiz bir karar olduğunu söyleyemez.
7 Haziran'da milletin sağduyusuyla ulaşılmış fevkalade arifane bir neticedir. Türkiye'nin bir günü bile çok değerlidir. 7 Haziran'la ülkenin 5 ayı ziyan olmuş gibi görünse de; istikbali için çok olumlu bir uyarı olmuştur. Neticede 1 Kasım, 7 Haziran uyarısının işe yaradığını göstermektedir.
***

İktidar çoğunluğu 7 Haziran'da elde etmiş olsaydı belki bugünkü kadar sağlıklı olamazdı.
İktidar sahipleri zamanla "iktidar körlüğü" diyebileceğimiz bir "görmez"liğe, bir "aymaz"lığa düşerler, kararlardaki isabetsizlikler çoğalır, "metal yorgunluğu" gibi iktidar sahiplerinde de bir "yorgunluk", bir "sıradanlık" oluşur, "alışkanlık" halini alır memleket yönetimi ve heyecan azalır.
Millet bunu gördü ve iktidar sahiplerinin gözündeki perdeyi 7 Haziran'da kaldırdı.
Memleketin yönetimine talip olanların heyecanını tazeledi.
Şimdi yapılacak iş; en iyi, en sorumlu, geleceği iyi okuyan, memleketin nasıl bir vetireden geçtiğini iyi bilen ve en önemlisi HEYECANI olan insanlardan bir kabine oluşturup yola devam etmektir.
***

Güçlü ve güvenilir bir Türkiye'nin ülke ve dünya barışına katkısı da büyük olacaktır.
Peki, çoğunluğu sağlamış bir siyasi iradeyle iktidar olmak mümkün mü?
Bu soru çok önemli...
Güçlü ve güvenilir olmak, gelişmeyi sürdürmek için iktidar çoğunluğunu sağlamış olmak yetmez... Sağlıklı bir muhalefetin kurulması da elzemdir ve zorunludur. Sağlıklı bir muhalefetle ancak tam iktidar olunabilir.
Türkiye'nin muhalefeti ise maalesef sağlıksızdır hatta YOK denilebilir. Özellikle Anamuhalefet'in durumu, Türkiye açısından vahimdir. Düşünebiliyor musunuz, Çankaya Belediye Başkanı kurşunlanıyor ve olay CHP'li bir gazetede tarafından sürmanşetten duyuruluyor?!.. Çok garip değil mi?
Kılıçdaroğlu, Pazar günü yanında aksayarak yürüyen Başkan'a "Hayırdır, neyin var, geçmiş olsun" demez mi? Demez, çünkü o her şeyi biliyor!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: İktidar tamam ya muhalefet?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN