Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet TEZCAN: Büyük tehlike!

Giriş Tarihi: 24.12.2015
Humeyni İran'da iktidarını bir anda kurmadı, uzun zaman aldı, onun da bir üst aklı muhakkak vardı. (Dr.
John Coleman,"300'ler Komitesi" sayfa 113) Batı, Humeyni'yi
iyi tanıyordu, biz de.. İran'dan sürgün edilince 60'lı yıllarda ülkemize gelmiş, Bursa'da istihbarat albayı Ali Çetiner'in evinde kalıyordu, ev de İstihbarat binasının bir soluk ötesinde.. O zaman tanındığı adıyla İranlı Hoca'nın Türkiye'de kalıcı olmadığı belliydi, Fas vizesi alıp ülkemizi terk etmekti Hoca'nın arzusu. Batı, işine yarayacağını düşündüğü herkesi izler, sonuna kadar da kullanır.
***
Fas yerine Fransa çıktı İmam Humeyni'nin talihine. Birdenbire Avrupa'da ve dünyada büyük itibar gördü, boy boy fotoğrafları, dizi dizi röportajları yayınlanıyordu. İmam Humeyni imzalı bildirileri de ABD'nin Tahran büyükelçiliği aracılığıyla el altından hedef kitleye ulaştırıldı.
Netice, "Hocam Tahran hazır" denilince Air France tahsisli uçakla ülkesine dönen Humeyni, Azadî meydanındaki heyecanlı kitleye ulaşmış ve Büyük Devrimi gerçekleştirmiş oldu.
***
17- 25 Aralık müdahalesi başarıya ulaşmış olsaydı belki bir benzerini Türkiye'ye yaşatacaklardı kim bilir?! Ülke yöneticileri kelepçelenip "Dönemin başbakanı" olarak yargılanırken bizim Hoca da Pensilvanya'dan THY uçağı ile yola çıkacak, İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı'na yerleşecekti. Hoca'nın avdetiyle oluşacak iklime, Show TV dâhil tüm kanallar Kur'an tilaveti ve ilahi yayınlarıyla uyum gösterecek, dünya medyasının köpürtmesiyle olay dalga dalga cihana yayılacaktı.
Büyük şaşkınlık içinde olayı anlamaya çalışanlar da Hoca'nın ilk Cuma namazı için Ayasofya'yı ibadete açtırmasıyla akıntıya kapılacaktı. Milyonların hayali değil mi kimin itirazı olabilir?
***
"Demokratik bir barış ortamı ve dindarlaşma" yaşayacaktık ama görünürde.
Türkiye, İslâm alemine de örnek gösterilecekti..
Kahire, Şam ardı ardına dostluk kardeşlik mesajları yayınlayacak, Tel Aviv dost başkentlerin en başında yerini alacaktı. Gerçekte, şimdilerde ÜST AKIL denen enternasyonal irade, Şii İmamla başaramadığını Sünni İmam'la, belki halifeliği de yeniden ihdas ederek deneyecek, başarırsa yalnızca Türkiye'yi değil, 2 milyara yakın nüfusuyla tüm İslâm âlemini sorunsuz teslim alacaktı. Ülkeyi yönetme insiyatifi elimizden çıkacak, her şeyi Hoca'nın arkasından onlar yönetecekti.
Çok zorlama bir komplo teorisi mi bunlar, yoksa büyük bir tehlikenin eşiğinden nasıl döndüğümüzün resmi mi? Gün geçtikçe olay daha iyi anlaşılacak gibi geliyor bana.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet TEZCAN: Büyük tehlike!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN