Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CEF dokunuyor, proje ‘yuva’ oluyor

Giriş Tarihi: 8.7.2016
CEF dokunuyor, proje ‘yuva’ oluyor

CEF Danışmanlık kurucu ortağı Kemahlı, uzman kadroları sayesinde Türkiye’de pek çok ilki gerçekleştirdiklerini söyledi

Başkent sektörünün yakından tanıdığı CEF Danışmanlık'ın kurucu ortağı Kemahlı ile CEF'i ve sektöre getirdiği yenilikleri konuştuk.
CEF Danışmanlık neler yapar?
Üniversite yıllarında adım attığım satış ve pazarlama alanına, 2013'te ortağım Evren Acar ile kurduğumuz CEF Danışmanlık öncülüğünde farklı bir bakış getirmek için yola çıktık. 20 yılı aşkın süredir inşaat sektöründeyim. Şu an Ankara'da konut, ticari ve karma kullanım projelerine pazarlama, satış ve eğitim konularında uzman kadromuzla danışmanlık hizmeti sunuyoruz. CEF'in sektöre kazandırdığı yenilikçi sistemle heyecanı kaybetmeden, dokunduğumuz her projenin konut sahiplerine 'yuva' olması için gece gündüz çalışıyoruz.
Erkek egemen inşaat sektörüne attığınız 'kadın eli' sektörde nasıl yankı buluyor?
Sektöre girdiğim ilk yıllarda, bu alandaki kadın sayısı bir elin parmağını geçmezdi. Ancak son zamanlarda, kadınların inşaat sektöründe ciddi varlık gösterdiğini söyleyebilirim. Geçmişten bu yana zihinlerde tamamen 'erkek işi' olarak yer edinen inşaat sektörüne gelen 'kadın gözü' ile projeler bambaşka bir görünüme kavuşuyor.
Gayrimenkul alımında genelde kadınların daha fazla sözünün geçtiği söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Konut alımında son söz daima kadınların. Çünkü estetik ve detaycı yaklaşımları ile evin asıl sahipleri her zaman kadınlar oluyor. Bu yüzden de beyler evi öncelikle eşlerinin beğenmesini istiyor. Satış ve pazarlama noktasında kadınların varlığının da duruma olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum.
Konut alıcısına verebileceğiniz tavsiyeler neler?
Püf noktası, öncelikli ihtiyaçların doğru belirlenmesi. Alıcılar, satın almak istedikleri projenin hayalleriyle ne kadar örtüştüğünü mutlaka gözetmeli. Gün ışığından havalandırmaya, sosyal donatılardan otoparklara, malzeme standardı ve tasarım anlayışına kadar projenin tüm detaylarını iyi incelemek gerekiyor. Lokasyon, ulaşım olanakları ve projenin gelişmeye olup olmadığı gibi faktörler de dikkate alınmalı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CEF dokunuyor, proje ‘yuva’ oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN