Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbenin kaderini değiştiren zırhlılar

FETÖ darbesini Sincan’dan çıkarılan uçaksavar destekli zırhlı araçların engellediği ortaya çıktı. Yerli “Ejder”ler o gelen bir la “Özel Harekât” birliklerine teslim edildi

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Darbenin kaderini değiştiren zırhlılar
Terör örgütü FETÖ'nün kanlı darbe girişimiyle 238 vatandaşı şehit ettiği 15 Temmuz'un kaderini Sincan OSB'den harekete geçen 10 zırhlı uçaksavar değiştirdi. Kanlı de film sahnelerini aratmayan koordinasyonla darbecilere karşı sokaklara çıkan araçlar, hain pilotları büyük oranda püskürttü. Gölbaşı, Külliye ve bazı stratejik noktalarda kullanılan araçlar, darbecilerin milletin iradesini ele geçirmek için F-16'larla yakıp yıktığı kalkışmanın zararlarını da azalttı.

İHANETE BALYOZ GİBİ İNDİLER
Darbe kalkışmasında 'nin kaderini, milletin iradesi ve başkentte üretilen yerli "Ejder"ler belirledi. Ejderler, Gazi Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Gölbaşı Özel Harekatı bombalayan F-16 ve helikopterlere balyoz gibi indi. Araçların Türkiye'deki üretimini gerçekleştiren firmanın Genel Müdürü Engin Aykol, kanlı gece de polis ve araçların teslimatına dair yaşadıklarını anlattı. "10 dakikalık trafiğinin ardından araçları uçaklara saldık" diyen Aykol, "Gölbaşı Özel Harekat Müdürü'nden bir telefon geldi. O hafta istedikleri 10 zırhlı aracın durumunu sordu. Teslimata hazır bu araçlara acil ihtiyaçları olduğunu söyledi. Hemen Yönetim Kurulu Başkanımızı aradık. Araçların son kontrolleri yaptık ve gelip teslim alabileceklerini söyledik. Çok kısa sürede organize ettik, gece yarısından sonra gelip araçları aldılar" diye konuştu.

'SAKIN DARBECİLERE TESLİM ETMEYİN'
Araçları teslim etmeden önce yaşadıkları hayati bir endişeden de bahseden Aykol, "Kimseye güvenemezdik çünkü ülkemizin askeri bize kurşun sıkıyor, yakıp yıkıyordu. Bu kadar önemli araçlar darbecilerin de eline geçebilirdi" dedi. Aykol, "Başkanımız, 'Çok dikkat edin gelenler darbeci de olabilir. Araçları sakın darbecilere teslim etmeyin' dedi. Önlem olarak, daha önce araçları teslim alan komisyondan kişilerin gelmesini istedik. Araçları isteyen Şube Müdürü Dursun Acar da 'tamam' dedi. Polisler, saldırıların ağırlaştığı o anlarda araçları teslim aldı. Çok hızlı bir şekilde gelişti. Araçlar 18 Temmuz'da Doğu'ya terörle mücadele için gönderilecekti" dedi.

FELAKETİ ÖNLEDİLER
Aykol, sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah bir daha yaşatmasın ancak yine olsa yine gözümüzü kırpmadan tüm araçlarımızı veririz. Sincan OSB'de tamamen yerli olarak üretilen Ejder isimli araçların en büyük özelliği hava saldırılarını geri püskürtüyor olması. Aracı tasarlarken özellikle terör bölgelerine yönelik kriterleri göze aldık. Balistik koruması çok yüksek. Üzerinde uçaksavar özelliği de var, mayına karşı ultra duyarlı. O gece tüm bu yönleri büyük bir avantaj sağladı. Bu araçlar olmasaydı Meclis, Külliye ve diğer alanlar daha fazla bombalanacaktı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbenin kaderini değiştiren zırhlılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN