Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TFMD’den ağlatan sergi

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, hain darbe girişiminin yıldönümünde TCDD Tren Garı’nda o gece çekilen fotoğraflardan oluşan bir sergi açtı. Ulaştırma Bakanı Arslan’ın da katıldığı ‘15 Temmuz Destanı’ adlı sergide duygusal anlar yaşandı

Giriş Tarihi: 16.7.2017
TFMD’den ağlatan sergi
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) tarafından düzenlenen "15 Temmuz Destanı" adlı fotoğraf sergisi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılımıyla açıldı. TCDD Ankara Garı'nda açılan sergide Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Sabah Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık, Bakan Arslan'a sergideki fotoğraflar üzerinden 15 Temmuz'a yaşananları anlattı. 15 Temmuz hain darbe girişimindeki kahramanlıkların sembolleştiği fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek ise fotoğraflara bakarken gözyaşlarına hakim olamadı.

HALK LİDERİNİN YAYINDA DURDU
Sergi açılışında konuşan Bakan Arslan, kahraman bir milletin, kahraman evlatları olduklarını o hain gece yedi düvele ispat ettiklerini ifade ederek, "Milletimizin kahramanlıkları olduğunu ve yeniden kahramanlıklar yapacağını unutanlar oldu. Ancak, liderinin çağrısına, bu millet 81 ilde karşılık verdi. Özellikle Ankara ve İstanbul'da. Çünkü onlar Ankara'yı ve İstanbul'u ele geçirince bütün Türkiye'yi ele geçireceklerini sanıyorlardı. Ama bu millet 81 ilde millet olma şuuruyla meydanlara indi ve herkese nasıl bir neslin torunu olduğunu gösterdi. Tankların, tüfeklerin karşısında göğsünü siper etmesini gerektiğini bilerek meydanlara indi ve liderinin yanında durdu, Allah milletimizden razı olsun" dedi.

UNUTMAMAK ADINA ÖNEMLİ
15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak gerektiğini vurgulayan Arslan, "Çünkü üst aklın maşalığına, bu ülkenin gelişmesinin ve büyümesinin karşısında durup, birilerini maşa olarak kullanmak isteyenler hep olacak. O yüzden unutmamak lazım ki benzer hainler çıktığı zaman üst akıl dış güçler benzer hainleri maşa olarak kullanmak istediğinde bu necip millet 15 Temmuz'da olduğu gibi o kahramanlığıyla ve millet olma şuuruyla meydanlara insin. Ankaramızın ve ülkemizin göz bebeği olan ve insanımıza konforlu seyahat sunan bu tesis 15 Temmuz darbe girişiminden sonra inşaatında hız kesmeden devam etti ve 29 Ekim 2016'da Ankara'ya, ülkemiz insanına hizmet etmek adına kazandırıldı. Sadece bu tesis değil ülkenin her yerinde daha iyi bir gelecek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam ediyoruz. Unutmamak ve unutturmamak adına gelecek nesillere gençlerimizi iyi yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak gerekiyor." diye konuştu. Serginin çok güzel bir çalışma olduğunu belirten Arslan, o geceki kahramanlığı unutmamak adına bu fotoğraf sergisinin çok önemli olduğunu vurguladı.

HAİNLERE KARŞI UYANIK OLACAĞIZ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise milletin, istiklalinden vazgeçmeyeceğini 15 Temmuz'da açık şekilde ortaya koyduğunu söyleyerek darbe girişiminin önemli kısmının Ankara'da yaşandığını belirtti. Vatandaşların başkentte 12 ayrı noktada FETÖ'cülerle çarpıştığını, 147 şehit verildiğini ifade eden Gökçek, kendi vatandaşlarına kıyanlara acımanın mümkün olamayacağını, yaşananların bir daha tekrarlanmaması için tedbirli olunması gerektiğini dile getirdi. 15 Temmuz'u unutturmamak adına açılan sergilerin de önemine vurgu yapan Gökçek, "Uyanık olacağız ve böyle sergilerle vatandaşlarımıza bu tarihi unutturmayacağız. Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFMD’den ağlatan sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN