Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstasyon’daki ızdırabı bitirelim

’li Fikret Karadavut, bir önceki dönem 3 yıllık çalışma sonucu kamulaştırmaları tamamlanan projesinin devam ettirilerek 1,5 milyon Ankaralı’nın trafik ızdırabının dindirilmesini istedi

Giriş Tarihi: 17.4.2019
İstasyon’daki ızdırabı bitirelim
İlk iki günü önerge krizi ile geçen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 3. oturumu Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleşti. Toplantının ilk bölümünü yöneten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir, ASKİ ve EGO'nun 2018 faaliyet raporlarının görüşülmesi sırasında toplantı başkanlığını Meclis 1. Başkanvekili Fatih Ünal'a devretti. Yavaş toplantıyı Meclis sıralarından takip ederken AK Parti adına Meral Bozoğlu, CHP adına Haydar Demir, MHP adına Fikret Karadavut, İyi Parti adına ise Adnan Beker birer konuşma yaptı.

GÖKÇEK VE TUNA'YA TEŞEKKÜR
Partiler adına konuşma yapan meclis üyeleri bugüne kadar Ankara'ya hizmet eden Büyükşehir Belediyesi eski başkanları Melih Gökçek ve Mustafa Tuna'ya teşekkür etti. Partiler bundan sonraki süreçte de Ankara'ya yapılacak her hizmetin arkasında olduklarını belirterek Mansur Yavaş'a bu konuda destek vereceklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Büyükşehir, EGO ve ASKİ 2018 faaliyetleri CHP ve İyi Parti'nin ret kararı vermesi nedeniyle oyçokluğu ile kabul edildi. Öte yandan Meclis toplantısında konuşma yapan MHP'li Meclis Üyesi Fikret Karadavut, Etimesgut ve Sincan bölgesinin kanayan yarası olan İstasyon Caddesi projesinin devam etmesini önerdi.

BAŞKAN YAVAŞ NOT ETTİ
ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bu öneriyi not alırken Karadavut, "Bizim amacımız bundan sonraki yönetimin Ankara halkı yararına devam etmekte olan hizmetleri aksatmadan, üzerine daha iyilerini ekleyerek hizmetlerini sürdürmeleri yönünde. Bir örnek sunmak istiyorum. 3 yıla yakın bir çaba ve çalışmayla 1.5 milyon insanın istifade edeceği Sincan ve Etimesgut bölgesini merkeze bağlayan İstasyon Caddesi'yle ilgili problem var. 3 yıllık çalışmalar neticesinde her türlü kamulaştırmaları, her türlü problemleri giderdik, tüm partilerden meclis üyelerimizin ve belediyemizin işbirliğiyle yaptık. 1.5 milyon Ankaralı'nın yaşadığı ızdırabı dindirmek adına büyük bir çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışma seçim öncesinde ihale aşamasındaydı, seçim oldu, yönetim değişti. Şimdi yeni yönetimden istirham ediyorum. Ankara'da buna benzer hayati önemde yapılması gereken hizmetler var. Bu tür Ankaralılara dokunacak, rahatlatacak projeleri aksatmadan bitirelim istiyorum. Gelin bu ızdırabı bitirelim. Ankaralılara vefa borcumuzu ödeyelim. Bunun takipçisi olacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstasyon’daki ızdırabı bitirelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN