Türkiye'nin en iyi haber sitesi

-Bakü özlem hattı

, Anadolu’nun dünyaya, dünyanın da Anadolu’ya açılan kapısı olacak. Türk Hava Yolları’nın () Ankara-Bakü arasında doğrudan uçuşu başladı

Giriş Tarihi: 24.4.2019
Ankara-Bakü özlem hattı

Hattın ilk uçuşu dolayısıyla Haydar Aliyev Havaalanı'nda kokteyl düzenlendi. Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) çalışmalarıyla Esenboğa'dan yurtdışına direkt Ankara'dan kardeş ülke Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gerçekleştirilecek direkt uçuş hakkında konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "İki ülke arasındaki kardeşliğin ticari rakamlara da yansımasını arzu ediyoruz. Ankaralı iş insanlarına direkt uçuşlara sahip çıkmaları için çağrıda bulunuyorum. Eğer biz seferlere sahip çıkar ve gerekli doluluğu sağlarsak THY yönetiminden başka hatlar isteriz ve Ankara'mızın ticaret hacmini daha üst seviyelere çıkarabiliriz" dedi.

TÜRKLER'İN ÖZLEMİYDİ
Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, THY'nin Ankara'dan Bakü'ye doğrudan ilk seferini gerçekleştirmesinden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu özellikle Azerbaycan'da yaşayan Türklerin uzun zamandır özlemiydi. Bugün THY bu özlemi karşılamış olacak. Ankara ile Bakü arasındaki bağlar daha sağlamlaşacak. İki şehir arasındaki bağ genellikle İstanbul üzerinden kuruluyordu şimdi doğrudan seferler birbirimize daha da yakınlaştıracak. İki başkent arasındaki ilişkiler daha da sıcak olacak" ifadelerini kullandı.

MÜDÜR YARDIMCISI: GURUR VERİCİ
THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay da iki kardeş devletin başkentleri arasında THY'nin uçuşunu başlatmanın gurur verici olduğunu vurgulayarak, "Bu uçuş vesilesiyle iki kardeş ülke arasındaki dostluk, kardeşlik artarak devam eder. Buraları çok seviyoruz, sık sık gelip gitmeyi seviyoruz. THY olarak ülkeler arasındaki ilişkileri artırmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız" diye konuştu. THY Bakü Müdürü Seyfullah İlyas da kısa süre önce Bakü-Antalya uçuşlarının da başladığını hatırlatarak, "Bu uçuşlarla THY, iki ülke arasındaki ilişkilere katkı sağlamaya devam ediyor. Ankara-Bakü uçuşuna haftada üç gün olarak başladık. Talebe göre bu sayı artabilir" dedi.


BAKÜ'YE HAFTADA 3 GÜN UÇUŞ
BARAN,
Ankara'dan Bakü'ye haftada 3 gün uçuş yapılacağını hatırlattı. ATO heyeti THY ekibi ve yolcularla birlikte uçuş öncesi günün anısına hazırlanan pastayı kesti. Heyet Bakü'de şehitler anıtı ziyareti yaptı ve Azerbaycan Türkiye Büyükelçisi Erkan Özoral'ı ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara-Bakü özlem hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN