Hem dövdüler hem alay ettiler!

Kölnlü kickboks şampiyonu Nihat Atamtürk’ün evini basıp feci şekilde döven Alman polisler, kendilerine karşılık vermeyince, “Bir de şampiyon boksör olacaksın” diye alay ettiler

Giriş Tarihi: 9.11.2017 22:28 Güncelleme Tarihi: 10.11.2017 09:19
Hem dövdüler hem alay ettiler!
Sahte bir ihbar üzerine Köln polisi, spor okulu isleten kickboks sampiyonu Nihat Atamtürk'ün (45) evini bastı. Çocuklarının gözü önünde darp edilen Atamtürk, yasadıklarını söyle anlattı: Mart ayından beri böyle. Sözde esime siddet uyguluyormusum. Oysa esim kapıyı çalan polislere 'Her sey yolunda' demisti.

ARAMA İZİNLERİ YOKTU
Kapıya yöneldigi sırada polislerin eve girmek istedigini söyleyen Atamtürk, "Arama izinleri olmadıgı için içeri sokmadım. Beni ittiler ve çocuklarımın önünde yere atıp ellerimi kelepçelediler. Üst üste birkaç yumruk yedim. Üzerime çullanan polislere yanlıs yaptıklarını söylememe ragmen, hiç oralı bile olmadılar" ifadelerini kullandı.

YASAL YOLA BAŞVURACAK
Giderken iki polisin alaylı sekilde, "Eski Avrupa sampiyonuymus. Artık degil" diye konustugunu söyleyen Atamtürk, söyle devam etti: Her yıl polis sendikalarına destek veriyoruz. Onlardan tesekkür plaketleri geliyor. Ama yasadıklarım canıma yetti. Hastaneye gittim ve rapor aldım. Beni darp eden polisleri mahkemeye verecegim.

DEFALARCA ŞAMPİYON OLDU
İlk kez 1997 yılında Kick- Thai Boxing Almanya Şampiyonu olan Nihat Atamtürk, ardından 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 ve 2004 yıllarında şampiyonluğu kimseye vermedi. 2005 ile 2010 yılları arasında ise Atamtürk tam altı kez Avrupa Kickboks Şampiyonu olmayı başardı.

'KANUNA SAYGIMDAN KARŞILIK VERMEDİM'
İstese kendisini darp eden polislere aynı sekilde karsılık vererek hadlerini bildirebilecegini söyleyen eski Kickboks sampiyonu Nihat Atamtürk, "Ancak yasadıgım ülkenin yasalarına olan saygımdan böyle bir yola basvurmadım. Haklarımı yargı önünde aramakla yetinecegim" diye konustu.

İbrahim TAŞ / KÖLN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem dövdüler hem alay ettiler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN