Nihat Hoca’yı bile hazmedemediler

Avrupalı siyasilerin Türkiye’den gelen herkese şüpheyle bakmaya başlaması, PKK’lılarla FETÖ’cüleri harekete geçirdi. Hainler, Nihat Hatipoğlu’nu bile şikâyet etti

Giriş Tarihi: 2.5.2018 09:24
Nihat Hoca’yı bile hazmedemediler
İsviçre'de yasayan PKK'lılar ve FETÖ üyeleri, Nihat Hatipoğlu'nun bu ülkede bir konferansa katılmasını önlemek için kara propagandaya basladı. FETÖ üyeleri ve PKK'lıların ihbarlarıyla harekete geçen güvenlik birimleri ve siyasiler, Hatipoğlu'nun cumartesi günü Wattwil'de vereceği konferansı mercek altına aldı.

POLİS: SİYASET KONUŞABİLİR
Hainlerin "Siyasi propaganda yapacak" iddiaları üzerine St. Gallen Kantonu, suç unsuru içeren bir konuşma olması halinde müdahale edileceğini duyurdu. Konferansı ihbar eden PKK'lılar ve FETÖ'cüler, etkinliği yasaklatamadı. İsviçre polisi, "Siyaset konuşsa da bu yasak değil" dedi ve engel olmayacağını bildirdi.

İZNE DAHİ GEREK YOK
Polis, özel bir salonda yapılacak konferansın yasaklanmasını gerektirecek bir durum olmadığını bildirdi. Bu etkinlik için izin bile alınmasına gerek olmadığını vurgulayan İsviçre polisi, bu tutumuyla ülkedeki PKK'lıları ve FETÖ üyelerini büyük hayal kırıklığına uğrattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihat Hoca’yı bile hazmedemediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN