Randevusuz işlem müjdesi

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, konsolosluklarda işlem yaptıracak olan yaşlılardan randevu talep edilmemesi için talimat verdi. 65 yaş üzeri için özel işlem saati belirlenecek

Giriş Tarihi: 5.5.2018 09:38
Randevusuz işlem müjdesi
Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ni ziyarette Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu. Büyükelçi, konsolosluklardaki randevu sistemi konusunda yaslıların sıkıntı yaşadığının aktarılması üzerine 65 yas üzerindeki yaslıların randevu almadan islem yaptırabilecekleri müjdesini verdi.

Yanında bulunan Düsseldorf Başkonsolosu Sule Gürel, Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, Essen Başkonsolosu Sener Cebeci ve Münster Başkonsolosu Pınar Gülün Kayseri'ye bu konuda talimat veren Aydın, yaslıların islemleri için belirli bir saat dilimi belirleneceğini de ifade etti.

Büyükelçi Aydın, küçük ve etkisiz dernekler yerine etkili vakıflar kurulması gerektiğine de değinerek, "Güç birliği yapılarak etkili ve tepkili büyük vakıflar kurulmalıdır. Bu konuda çok geç kalındı. Eger bu yapılırsa gelecekte birçok sorun kendiliğinden çözülecektir" dedi. Avrupalı Türklerin son yıllarda birçok sorununa çözüm bulunduğuna işaret eden Aydın, "Ne istediniz de yapmadık? Her sey daha iyi olacak. Siz her platformda hakkınızı ısrarla arayın" diye konuştu.

SEÇİM HAZIRLIĞI SON AŞAMADA

Büyükelçi Aydın, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için Almanya'da oy kullanılacak 13 konsolosluk bölgesinde hazırlıkların son asamaya geldiğini belirtti ve "Normal prosedür devam ediyor, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde gerekli iznin verileceğini ön görüyoruz" dedi. Aydın, "7 Haziran ile 19 Haziran arasında yine 13 başkonsolosluğumuz görev bölgesinde vatandaşlarımız oylarını kullanabilecekler.
Dokuz başkonsolosluk binamızda seçimler yapılabilecek. Üçünde kesin olarak başkonsolosluk dışındaki mekanlarda düzenleyeceğiz. Essen Başkonsolosluğu ile ilgili durum netleşmiş değil. Muhtemelen dışarıda bir mekan olacak ama henüz kesin bir sey söyleyemiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Randevusuz işlem müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN