Seçmen bu kez rekor diyor! Sandıkları patlatacağız

Almanyalı Türkler, Türkiye’de yapılacak erken seçim öncesinde harekete geçti. Hedef, geçtiğimiz yıl yapılan referandumda Almanya’da kullanılan 660 bin oyu geride bırakmak

Giriş Tarihi: 7.5.2018 09:57
Seçmen bu kez rekor diyor! Sandıkları patlatacağız
Türkiye'de 24 Haziran tarihinde yapılacak erken seçimler öncesi Almanyalı Türkleri heyecan sardı. Geçtiğimiz yılki referandumda sandığa kosan vatansever Türkler, bu yıl hem katılım hem de oy rekoru kırmak istiyor. Referandumda, Almanya'da yasayan 660 bin 666 Türk seçmen oy kullanmış, bu oyların 653 bin 502'si geçerli sayılmıstı.

HEDEF 1 MİLYON OY
Cumhur İttifakı'na destek amacıyla Almanyalı Türkler bu sayıyı bu yıl geçmek istiyor. Hedef, 1 milyon oy. Geçtiğimiz yıl yapılan referanduma katılanların oranı yüzde 46,20 olarak gerçekleşti. 1 milyon 430 bin 127 seçmenin kayıtlı olduğu Almanya'da hedef simdi bu sayıyı 1 milyona çekmek. Bunun için de vatandaşlar kolları sıvadı.

20 MAYIS'TA KONUŞACAK
CUMHURBAŞKANI Erdoğan'ın, Bosna'da Avrupalı Türklerle buluşmasının tarihi ve yeri belli oldu. 20 Mayıs Pazar günü UETD 6. Genel Kurulu'na katılacak Erdoğan, J.A. Samaranch Olympic Hall - Zetra adlı salonda vatan sevdalılarına hitap edecek.

ESKİLERİ UNUTMAYIN
Züleyha Akman: Önceki dönemlerde başımız kapalı iken yaşadığımız zorlukları unutmayalım. Bunları hatırlayıp öyle oy verelim. Aydınlık geleceğimize bir katkımız olsun. Bunun için durmak yok, yola devam.

BUNLAR DIŞ DESTEKLİ
Fuat Özden: Diğer partilere bir bakın, kimin ne peşinde olduğunu anlarsınız. Kimin vatan millet aşkı, kimin koltuk sevdası içinde olduğu görülecek.
Bu hükümeti yıkmak ve yerine dış destekli, bağımlı, parçalanmış bir devlet kurmak tek amaçları bunların. Avrupalı Türkler olarak buna karşı durmamız, vatan ve bayrak sevgimizi sandıklarda göstermemiz gerekiyor.

İLK TURDA İŞLEM TAMAM
Hanbek Soran: Erdoğan nerede, biz oradayız. İlk turda başkanı seçip Cumhur İttifakı'nı hükümetin başına getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Muhalefet bir aday konusunda anlaşamazken vatan, millet, bayrak sevdalıları ilk turda anlaştı.

Kadir İNCE / WIESBADEN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçmen bu kez rekor diyor! Sandıkları patlatacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN