Kirli ittifak Avrupa’da algı peşinde

Seçim öncesi güç birliği yapan FETÖ ve PKK, Avrupa ülkelerinde algı operasyonları yapmak üzere harekete geçti. Sosyal medya hesapları açan, meydanlarda çadırlar kuran örgüt mensupları, kirli oyunları için zemin kazanma pesinde. Avrupa ülkelerinin kendilerine göz yummasını fırsat bilen gözü dönmüş teröristler, vatansever Türkleri hedeflerine koydu.

Giriş Tarihi: 11.5.2018 09:29
Kirli ittifak Avrupa’da algı peşinde
Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi eli kanlı vahsi terör örgütleri harekete geçti. FETÖ'cüler, Avrupa ülkelerinden sosyal medya hesapları açarak algı operasyonuna basladı. FETÖ'cüler açtıkları kripto hesaplardan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sayet bir gün milletimiz 'tamam' derse ancak o zaman kenara çekiliriz" sözü üzerine 'tamam' etiketiyle baslatılan kirli bir algı hareketinin en büyük destekçisi oldu.

YÖNLERİ BELLİ OLDU
Almanya'ya firar eden FETÖ'cüler, seçimde Iyi Parti'yi destekleyeceklerini açık açık ifade etmeye baslarken, PKK ile daha sıkı çalışma içinde olacaklarının mesajını da verdi. PKK'lılar da HDP'nin Cumhurbaskanı adayı Selahattin Demirtas'ın yurtdısı oylarının çok önemli olduğu yönündeki açıklaması ile harekete geçti.

ÇADIRDA KİRLİ PROPAGANDA
Almanya'da kendilerine rahat alan bulan PKK'lılar kent merkezlerinde çadırlar kurup Türkiye'yi karalamaya basladı. Kurulan çadırlarda, "Erdoğan'ı durdurun. Türkiye'ye gidip verdiğiniz para savasa yardımdır" gibi pankartlar yer aldı. PKK'lılar, çadırlarda Avrupa'nın hiçbir kentinde AK Partili siyasilere konuşma yaptırılmaması için de propaganda yaptı.

KRİPTO HESAPLARIN ÜSSÜ AVRUPA
SİBER güvenlik uzmanları, FETÖ'nün 24 Haziran seçimleri öncesi Twitter'da en çok konuşulanlar listesini şekillendirmeye çalıştıklarını belirtti. Siber güvenlik uzmanı Ali Keskin de, "FETÖ üyeleri, Almanya, Fransa, Belçika başta olmak üzere birçok ülkeden kripto hesaplarla giriş yaparak ülkemizde algı operasyonları düzenliyor. Seçim sürecinde özellikle bazı iletilerde Atatürk'e hakaret edilerek, sosyal medya aracılığıyla halkı birbirine düşürmeye çalışıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli ittifak Avrupa’da algı peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN