Kerstin yenge Erdoğan hayranı

Frankfurtlu Kerstin, 23 yıldır Trabzonlu Yaşar Tosun'La evli. Türkiye’yi Tayyip Erdoğan’dan önce ve sonra olarak ikiye ayırıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ı o kadar seviyor ki oğluna onun adını verdi

Giriş Tarihi: 12.5.2018 09:11
Kerstin yenge Erdoğan hayranı
Almanya'nın Frankfurt kentinde yasayan Kerstin Göring, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranı. Bu hayranlık, oğlunun adını Recep Tayyip Erdoğan koyacak kadar büyük. 23 yıldır Trabzonlu Yaşar Tosun ile evli olan Kerstin yenge, Erdoğan sevgisini, "Türkiye'yi Erdoğan öncesi ve sonrası diye ikiye ayırmak gerek" sözleriyle tarif ediyor.

GERÇEKLERİ GÖRÜYOR
Türkiye'nin Erdoğan öncesini, birleşmeden önceki Doğu Almanya'nın durumuna benzeten Kerstin yenge, "Doğu, batıya göre daha az gelişmişti.
Ekonomi zayıf, diğer ülkeler karşısında güçsüz, işsizlik üst seviyedeydi. Halkın refahı yoktu. Birleşme, hızlı gelişim sağladı. Türkiye de Erdoğan'dan sonra hızla gelişti, sayılı ülkeler arasına girdi" diye konuşuyor.

İLERLEMEYİ GÖZÜMÜZLE GÖRDÜK
KOYU Trabzonsporlu üç çocuk babası Yaşar Tosun da şöyle konuşuyor: "İstanbul'da da evimiz var. Erdoğan hayranlığı Belediye Başkanı olduğu döneme rastlıyor. Onun döneminde İstanbul'un nasıl değiştiğine bizzat tanık olduk. Başbakan olunca Türkiye'nin vizyonu, duruşu değişti. IMF kapılarında sürünen Türkiye, ekonomik olarak coştu. Cumhurbaşkanı seçilince sevgimiz de doruğa çıktı. Hayranı olduğum bir dünya lideri."

RECEP TAYYİP ERDOĞAN 11 YAŞINDA
Tosun ailesinin 11 yaşındaki oğlu Recep Tayyip Erdoğan, "İsmimle gurur duyuyorum. Kaleci olup Trabzonspor kalesini korumak istiyorum" dedi.
Ailenin kızları Aleyna da koyu bir Erdoğan hayranı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerstin yenge Erdoğan hayranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN