PKK’lıya salon Ak Partiliye polis

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Almanya’nın AK Partili politikacıların konuşmasına engel olduğunu, fakat PKK’lılar aracılığı ile HDP’ye salonlar açıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 14.5.2018 10:00
PKK’lıya salon Ak Partiliye polis
Almanya'nın AK Partili siyasilerin seçim öncesi ülkede toplantı yapmalarını istememesine tepki gösteren AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Baskanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroglu, "Almanya'nın bu tutumu sadece AK Parti'ye yönelik. HDP, özellikle PKK'nın altyapı ve organizasyonunu kullanarak Almanya'nın her yerinde, bazı yerlerde de DGB sendikasının salonlarında seçim propagandası yapıyor" dedi. Söz konusu duruma göz yumulurken AK Partili politikacıların pesine polis takılıp konuşmalarının engellendiğini ifade eden Yeneroglu, "Bu durum devam ettiği takdirde kamuoyu Almanya'nın açıkça bu seçimde de taraf olduğunu, Türkiye'nin içişlerine nüfuz ettiğini görecek" seklinde konuştu.

VATANDAŞ CEVAP VERECEK
Türkiye'de kitlesel eylemler olduğunda Almanya'dan milletvekillerinin Türkiye'ye gittiğini hatırlatan Yeneroğlu, "Ortalığı karıştırıyorlar. Hiç kimse 'Bunları engelleyelim. Bunlar Türkiye'ye girmesin' şeklinde tutum içine girmiyor" dedi. Almanya, Hollanda ve Avusturya'da kitlesel organizasyonlar yapılmayacağını söyleyen Yeneroğlu, "Vatandaşlarımızın sandıklarda bu çifte standarta gereken cevabı vereceğine inanıyoruz. CHP buradaki SPD ile program yapıyor. Iyi Parti program yapıyor. Sadece AK Parti engelleniyor" diye görüş belirtti.

KATLEDİLENLERE KARŞI AYIP VE HAKARETTİR
Mustafa Yeneroğlu, Solingen, Möln ve Kassel'in ırkçı saldırıların unutulmaması için çaba sarf ettiğini hatırlatıp, "Kassel'de NSU'nun katlettiği Halit Yozgat'ın dogup öldürüldügü caddeye adının verilmesini reddediyorlar. Solingen'e her 5 yıl da bakan düzeyinde katılım için anlaşma sağlanmış. Organizasyon geçen yıl eylülde başlanmış. Dışişleri Bakanımızın katılımı seçim malzemesi seklinde değerlendirilmesi her şeyden önce Solingen'de katledilen kardeşlerimize karsı ayıp ve büyük bir hakarettir. Artan ırkçılığa karsı hep birlikte bir duruş sergilememiz lazım" seklinde konuştu.

İbrahim TAŞ / KÖLN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’lıya salon Ak Partiliye polis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN