Türklere çifte sandık daveti

IGMG Genel Başkanı Ergün, Türklere seçimlere katılma çağrısı yaptı. Ergün, 24 Haziran’ın yanı sıra Bavyera eyalet parlamentosu seçimleri için de sandığa davet etti

Giriş Tarihi: 15.5.2018 09:43
Türklere çifte sandık daveti
İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Baskanı Kemal Ergün, Avrupalı Türklere, Türkiye'de 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine katılmaları çağrısında bulundu. Almanya'nın Hagen kentinde düzenlenen IGMG Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Ergün, delege ve üyelerden, toplumun huzur ve refahı için hem toplumsal hem de siyasi hayatta aktif rol almalarını istedi.

ALMANYA 'GURBET' DEĞİL
Ergün, 24 Haziran seçimlerinin yanı sıra Almanya'nın Bavyera'daki eyalet parlamentosu seçimlerine de katılım çağrısı yaptı. "Almanya bizim için 'gurbet' değil" diyen Ergün, Batılı ülkelerde özellikle son dönemde yükselen ırkçılık ve Islam düşmanlığına işaret etti. Sag popülizmin ve Islam düşmanlığının güçlenmesinden duyduğu endişeyi dile getiren Ergün, bir köseye çekilerek toplumdan kopmama uyarısında bulundu.

KADINLAR ETKİN OLMALI
Camilerin artık şehirlerin kenar mahallelerinden ziyade daha merkezi noktalarda yer aldığını söyleyen Başkan Ergün, "Her geçen gün daha fazla çok dilli imam yetiştiriyoruz, imamlarımız da köken ülkelerinde kendilerini nasıl hissediyorlarsa Almanya'da, Fransa'da, Avustralya'da veya Kanada'da aynı o şekilde hissediyorlar. Bunlar geleceğe ümit ve cesaretle bakmamıza sebep olan güzel gelişmelerdir" diye konuştu. Ergün toplumda kadın ve gençlerin daha etkin olması gerektiğini de vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türklere çifte sandık daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN