Asıl rezil sensin

Londra’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’a linç kampanyası başlatıldı. Çirkin gazete Bild, futbolcumuza, “Özil’in rezil Erdoğan propagandası” diye saldırdı

Giriş Tarihi: 16.5.2018 09:29
Asıl rezil sensin
TÜRKİYE düşmanı Alman basını ile bazı siyasetçiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüler diye, Alman milli takımının yıldız futbolcuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan hakkında linç kampanyası başlattı. Çirkin yüzünü bir kez daha gösteren güruh, Mesut'la İlkay'ın milli takımdan atılmasını istedi.

TÜRKİYE ALEYHİNE ÇALIŞIYOR
TÜRKİYE'NİN de Euro 2024'e aday olması nedeniyle her fırsatta Türkiye'ye belaltı vuran DFB Başkanı Reinhard Grindel, Özil ve Gündoğan'ı hedef yapmıştı. DFB'nin yeni başkanı Grindel, Türkiye karşıtı açıklamaları ile biliniyor. Grindel, UEFA nezdinde de sürekli Türkiye aleyhinde çalışmalar yapıyor.

CEM ÖZDEMİR DEVREDE
BİLD gazetesi her zamanki gibi Türkiye düşmanlığında başı çekti. Yayın yönetmenliğini Julian Reichelt'in yaptığı Bild, "Özil'den rezil Erdoğan propagandası" manşeti attı. Bild, Türk kökenli futbolculara saldırmak için Cem Özdemir'i de kullandı. Özdemir de konuk yazar olarak futbolculara saldırdı.

MENAJERDEN TUHAF AÇIKLAMA
ALMAN Milli Takımı Menajeri Oliver Bierhoff da yaptığı açıklamada, iki futbolcuyla bu görüşmeyi konuşacaklarını bildirdi. Bierhoff, "İki futbolcu da bu fotoğrafın sembol gücünün farkında değildi. Ama biz bu olayı kesinlikle tasvip etmiyoruz" dedi.JOACHIM LÖW DİK DURDU
Kadronun açıklanmasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Almanya Milli Takımlar Teknik Direktörü Joachim Löw, Mesut ve İlkay'la ilgili soruları yanıtladı. Löw, "Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a herhangi bir ceza, yaptırım gibi bir şey düşündünüz mü?" sorusuna, "Tabii ki hayır. Hiç düşünmedim. Tek saniye bile" diye konuştu.

REİS'LE GÖRÜŞMEK SUÇ MU
Londra'daki görüşme 40 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'de şampiyon olan İlkay Gündoğan'ı tebrik etti. Cenk Tosun'u da performansından ve İngiltere'ye kısa sürede adapte olmasından ötürü tebrik eden Erdoğan, Mesut Özil'e de bir an önce evlenmesi tavsiyesinde bulundu. Futbolcularımızın, Alman basınındaki karalama kampanyasına, "Cumhurbaşkanımızla görüşmemiz suç mu" diye tepki gösterdiği öğrenildi.

SENSİN
MESUT Özil ile İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşüp poz vermsi, Alman Futbol Federasyonu DBF'nin Türkiye düşmanı olan başkanı Reinhard Grindel için iyi bir fırsata dönüştü.

?SENSİN
CEM'İ artık Türkler kaale almıyor. Ama Türkiye düşmanı Almanların, bize saldıracakları zaman akıllarına gelen ilk isim o... Bild, Cem'in, Özil'e yönelik, "Senin Cumhurbaşkanın Erdoğan mı" sözünü sayfasına taşıdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asıl rezil sensin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN