Avusturya’daki tutum kaygı verici

Avusturya’ya göçün 54’üncü yıl dönümünde açıklama yapan Yeneroğlu, ülkede Türklere yönelik tutumun kaygı verici olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 16.5.2018 09:58
Avusturya’daki tutum kaygı verici
TÜRKİYE-Avusturya arasında 1964'te imzalan işgücü anlaşmasının 54'üncü yıl dönümü vesilesiyle açıklama yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Avusturya'nın asli unsuru haline gelen insanlarımız ırkçılık, yabancı ve Islam düşmanlığı gibi geleceklerini tehdit eden sorunlarla karsı karşıyalar. Göçün 54. yılında Avusturya'daki Türklere yönelik tutum kaygı vericidir" dedi. Yeneroğlu, "Köklü ilişkilerimizi yaralayan yaklaşımlardan kaçınmak Avusturya devleti için önemli bir sorumluluktur. Bugün Avusturya'da artık o ülkenin asli unsuru haline gelmiş 280 bin civarında insanımız yasamaktadır" diye konuştu.

HEDEF 1 MİLYON OY
Yeneroğlu seçimlere ilişkin sunları kaydetti: Yurtdışında 3 milyon seçmenimiz var. Son seçim olan referandumda 830 bin 'evet' aldık. Bu seçimlere 'Hedef 1 milyon net' diye çıktık, bu şekilde İnternet sitemizi hazırladık. Çok güçlü bir şekilde var olacağız, inşallah 1 milyon oyu yakalayarak Türkiye'ye yurtdısından en güçlü selamı göndermiş olacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avusturya’daki tutum kaygı verici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN