FETÖ’cülere özel telefon

FETÖ’nün yeni karargahı Almanya’da FETÖ’cülere özel telefon veriliyor. Örgüt üyelerinin sadece birbirleriyle iletişim kurması, diğer Türk gruplardan uzak durması sağlanıyor

Giriş Tarihi: 16.5.2018 09:52
FETÖ’cülere özel telefon
FETÖ'nün yeni merkezi Almanya'da, ülkeye gelen örgüt üyelerinin kendilerine verilen özel telefon numaraları üzerinden birbirleriyle iletişim kurdukları ortaya çıktı. Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Avrupa Araştırmaları Direktörlüğü, "FETÖ'nün Almanya Yapılanması" baslıklı raporunun genişletilmiş baskısını yayımladı. Rapora göre, örgüt üyelerinin özel telefonla sadece birbirleriyle iletişim kurmalarının sağlanmasının yanı sıra diğer Türk gruplarla iletişime geçmeleri de engelleniyor.

ALMANYA YENİ MERKEZ
Raporda, eli kanlı terör örgütü elebaşının Almanya temsilcisinin Zeit Online'a verdiği röportaja da yer verildi. Temsilci, röportajda Türkiye'de hareket alanı bulamayan örgüt için, "Almanya, yeni merkez olma yolunda ilerliyor" ifadesini kullandı. Temsilci ayrıca ülkeye iltica eden FETÖ'cülere Almanya'daki diger örgüt üyelerinin maddi ve manevi destek olduğunu kaydetti.

1059 İLTİCA BAŞVURUSU
Raporda Almanya'da hain terör örgütünün 25-30'a varan özel okulunun yanı sıra 150 etüt merkezi ve yüzlerce 'ışık evi' bulunduğu ifade edildi. Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin verilerine dayandırılan rapora göre, darbe girişiminden 7 Mart 2018'e kadar geçen sürede 288'si diplomatik ve 771'i de yeşil pasaport sahibi olmak üzere toplam 1059 Türk vatandaşı Almanya'ya iltica başvurusunda bulundu. Bu başvuruların ise yüzde 42'si kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cülere özel telefon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN