Akın akın Bosna’ya

Avrupalı Türklerin Erdoğan'a sevgisi ne sınır ne de mesafe tanıyor. Saraybosna buluşması için hazırlıklar tamam. Yola çıkma vakti geldi

Giriş Tarihi: 18.5.2018 09:26
Akın akın Bosna’ya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazar günü Saraybosna'da halka hitap edecek olması Avrupalı Türkleri harekete geçirdi. Saraybosna için uçak biletleri alındı, otobüsler hazırlandı, otomobillerin bakımı yapıldı. Bugünden itibaren Bosna'ya akın baslıyor. Avrupalı Türkler, "Söz konusu Reis olunca 1500 km az gelir. Seni hiçbir zaman hiçbir yerde yalnız bırakmayız" seklinde konuştu.

BİRLİKTE İFTAR AÇACAĞIZ
Almanya'nın Bielefeld kentinden karavanıyla yola çıkan Nurettin Öztaş, "Reisimiz nerede biz ordayız. Reis ile birlikte iftarımızı inşallah Bosna'da açacağız. Dünya liderimize canımız feda. Türkiye'nin birliği ve beraberliğinden yana tavır koyup Reis'i ilk turda başkan yapacağız" dedi.

BAYRAM GİBİ
Sema Şeker: "Ben de Bosna'ya gidiyorum. Orada oteller, restoranlar, alışveriş mağazaları bayram edecek. Ekonomilerine katkımız olacak."

SEVİNÇ YASIYORUZ
Elif Karataş: "Cumhurbaşkanımızı görecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Kongremizin coşkusu ile karışacak o sevinç. Buradan otobüslerle dolu dolu gideceğiz. Pazar günü bizim için erken gelen bayram."

SEVGİMİZ MESAFE TANIMIYOR
HOLLANDA'DA yaşayan Kadir Çoşar, Ertuğrul Kurt, Turan Atmaca, Osman Çoşar, Erdoğan Metin ve Mehmet Öztürk, sevgilerinin mesafe tanımadığını söyledi. Hollandalı Türkler, "Reis'in Avrupalı Türkleri sahiplenmesini hiçbir liderde görmedik. 24 Haziran akşamı Reis'i başkan olarak alkışlayacağız" diye konuştu.

REİS İLE DEVAM
ALMANYA'NIN Wiesbaden kentinde yaşayan Fatma Sarıbaş, "Reis ile birlikte, bizi ezmeye çalışanların, kapılarda bekletenlerin karşısına büyük bir güçle çıktık. Durmak yok, Reis ile devam" diye konuştu. Recep Taşer de, "2023 idealimize ulaşmak için Reis ile beraber yürüyeceğiz" ifadelerini kullandı.

YOLUNDA ÖLÜRÜZ
UETD Wiesbaden teşkilatı başkanı Davut Arslan: "Katılım çok yüksek. Avrupa'nın yasakçı tutumu Avrupalı Türkleri daha da motive etti. 'Yol 13 saat sürer. Yaşlı ve hastalar dikkat etsin' diyoruz. Cevap, 'Ölürsek yolunda ölelim' oluyor."

ERDOĞAN, BEREKETİYLE GELİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazar günü Avrupalı Türklerle buluşacağı Bosna Hersek'te, ülke ekonomisine sağlanacak büyük ivmenin coşkusu yaşanıyor

Erdoğan'ın konuşmasını takip etmek için Almanya ve Avusturya başta olmak üzere Avrupa'dan gelmesi beklenen 15 bine yakın kişi, Bosna Hersek ekonomisine canlılık katacak. Otellerin doluluk oranının tavan yapması esnafın yüzünü güldürecek. Tamamen dolan "Hollywood" ve "Hills" otellerinin Genel Müdürü Senad Halilovic, birçok Avrupa ülkesinden rezervasyon aldıklarına, tüm otellerin, Erdoğan'ın yer alacağı toplantı sayesinde dolduğuna işaret etti.

Kadir İNCE - İbrahim TAŞ - Fatih ÖZYAR - Mehmet ÇEK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akın akın Bosna’ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN