Patlayan elektronik sigara öldürdü

ABD’de 38 yaşındaki Tallmadge D’Elia, patlayan elektronik sigarasından kopan parçaların kafatasına saplanması sonucu hayatını kaybetti

Giriş Tarihi: 18.5.2018 10:11
Patlayan elektronik sigara öldürdü
ABD'de Tallmadge D'Elia, elektronik sigara kurbanı oldu. 38 yaşındaki Tallmadge D'Elia, patlayan elektronik sigarasından kopan parçaların kafatasına saplanması sonucu öldü. D'Elia'ya yapılan otopsi sonucu, vücudunun yüzde 80'inin yanmasıyla sonuçlanan yangına da patlayan elektronik sigaranın sebep olduğu sonucuna varıldı. D'Elia'nın bedeni Florida'nın St. Peterburg bölgesindeki evinin yanan yatak odasında itfaiyeciler tarafından bulundu. Kayıtlara kaza olarak geçen ölümün, ABD'de elektronik sigara kaynaklı kayıtlara geçen ilk can kaybı olduğu sanılıyor. Adli tıp uzmanları, D'Elia'nın ölüm nedeninin kafatasına isabet eden parçalar olduğunu tespit etti.

195 PATLAMA 133 YARALI
Otopsiye göre, kafatasında elekronik sigaranın iki parçası bulundu. İtfaiyecilerin yatak odasında büyük bir yangın hasarı oluştuğunu, ancak minimum düzeyde dumanla karşılaştıklarını rapor ettiği bildirildi. Elektronik sigaranın Smok-E Mountain şirketi tarafından imal edildiği belirtildi. Amerikan itfaiyesinin verilerine göre 2009- 2016 arasında elektronik sigara kaynaklı 195 farklı patlama ve yangın oldu ve bu olaylarda 38'i ağır, 133 kişi yaralandı. 2015'te Colorado eyaletinde patlayan bir elektronik sigara 29 yaşındaki bir erkeğin boynunu kırıp, dişlerini dökmüştü. Ocak ayında Denver Havaalanı'nda yaşanan bir yangının da elektronik sigaradaki pilden kaynaklandığı tespit edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlayan elektronik sigara öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN