Yalancı

Gizli Servis Başkanı Hans Georg Maassen, ırkçıların insan avını gösteren videoya ‘sahte’ diyerek Başbakan Merkel’i açığa düşürdü. Köşeye sıkışınca kıvırdı, videonun gerçek olduğunu itiraf etti

Giriş Tarihi: 12.9.2018 09:09
Yalancı
ALMANYA'DA Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert'in Chemnitz'teki olayları "insan avı" olarak nitelendirmesinden sonra, "Video sahte" diyen gizli servis başkanı Hans Georg Maassen, koltuğu kurtarmak için geri adım attı. Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Maassen'in, İçişleri Bakanı Seehofer'e bir mektup yazarak, "Video çakma değil, ben yanlış anlaşıldım" dediği öğrenildi.

İNSAN AVINA ÇIKANLARI KORUDU
MAASSEN, Bild gazetesine verdiği demecinde, "Chemnitz'te yabancı avı olduğunu gösteren delil yok. Ayrıca o videonun gerçek olduğuna dair bilgi de yok. Bana göre bunun, kamuoyunun dikkatini Chemnitz'teki cinayetten çekmek için yapılan bilinçli bir dezenformasyon olduğuna dair iyi nedenler var" demişti. Maassen bu açıklaması ile Başbakan Merkel'e ve Hükümet Sözcüsü Seibert'e açık şekilde karşı çıkmıştı.

MURAT KURNAZ VAKASI UNUTULMADI
MAASSEN, Merkel'in açıklamalarına dayandığı video görüntülerine "sahte" diyerek, bir anda başbakanı hedef haline getirdi. Maassen, İçişleri Bakanlığı'nda görevli olduğunda da ABD'nin Guantanamo esir kampında haksız yere yıllarca esir tutulan Murat Kurnaz'ın daha erken salınmasını engelledi. Maassen bu nedenle çok istediği hukuk dalındaki fahri profesörlük unvanını hiçbir zaman elde edemedi.

VUKUATI ÇOK
MAASSEN, ülkesinde cirit atan FETÖ'cüleri ve PKK'lıları görmezden geliyor. "PKK ile çok kararlı mücadele ediyoruz" diye yalan söyledi. Hans Georg Maassen döneminde PKK'lılar yasaklı paçavralarla sokaklarda yürüyüp meydanlarda rahatça terör propagandası yaptı. Maassen, 8'i Türk 10 kişiyi katleden NSU'nun gerçeklerini örtmek, faşistlerin yaptığı ırkçı eylemleri gizlemek için yoğun çaba harcadı. Buna karşılık, demokratik kuruluşlar olan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile DİTİB'i yakın takip eden Maassen, imamlarımıza terörist muamelesi yaptı.

BASBAKAN LASCHET'TEN SALVO
KUZEY Ren Vestfalya (NRW) Eyalet Başbakanı Armin Laschet, İçişleri Bakanı Horst Seehofer'i ağır bir dille eleştirdi. Laschet, "Tüm sorunların anası göç sorunudur" diyen Bakan Seehofer'in, "Saddam Hüseyin diliyle" konuştuğunu söyledi. Başbakan Armin Laschet, Maassen için de, "Onun görevi anayasa düşmanlarını izlemek, Bild gazetesine röportaj vermek değil" dedi.

IRKÇILAR DURMUYOR
ALMANYA'NIN doğusundaki Köthen kasabasında bir Almanın iki Afganistanlı ile kavga ettikten sonra kalp krizi geçirerek ölmesi, kasabayı karıştırdı. Irkçılar yine sokağa çıktı, Hitler Selamı gösterdi. Polis, eldeki video görüntülerinden hareketle bazı kişiler hakkında soruşturma başlattı. Halle kentinde de göstericiler aşırı sağcı sloganlar atıldı. Köthen'de ölen gencin, şehirde tanınmış bir Neo-Nazinin erkek kardeşi olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalancı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN