Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoğraf çekerek sokak hayvanlarına destek olun

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen bir fotoğraf yarışması sayesinde sokak hayvanları yararına tam 35 bin TL kaynak oluşturuldu. Siz de bu yıl yarışmaya katılarak, sokaktaki dostlarımıza destek sağlayabilirsiniz

Giriş Tarihi: 16.6.2012 ABONE OL
Bazen onları çok sevip mahallemizin köpeği ilan ediyoruz, bazen de görmeye bile tahammül edemeyerek ormanlık alanlara atarak ölüme terk ediyoruz. Çoğu zaman görmezden gelsek de sokak hayvanları aramızda yaşıyor. Kimileri bir lokantanın paspasını, kimileri bir araba motorunu, kimileri de eski bir inşaatı mesken ediniyor. Ve çocuklar... Kim ne derse desin çocukların hepsi hayvanları çok severek dünyaya geliyor. Bir kedi gördüğünde çığlıklar atan bebekler, sokak köpeklerini okşamak için can atıyorlar. Bu sevgi, çocuğun anne ve babası da hayvan seviyorsa ömür boyu devam ediyor. Ancak ailesinde hayvan sevgisi yoksa, körelip yok oluyor.

TAKVİM BASILACAK
Oysa dünyadaki en masum ve sağlam dostluklardan biri çocukla hayvan ilişkisi... Bu sevgiden ilham alıp, sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacıyla yapılan bir etkinlik var. Koza Yönetim ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) işbirliği ile hayata geçirilen fotoğraf yarışmasının bu yıl ikincisini düzenliyor. 'Sokak Köpekleri ve Çocuk' konulu fotoğraf yarışması, her yaştan amatör ve profesyonelin başvurularını bekliyor. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar, 2013 takviminde yer alacak ve takvimin satışından elde edilen tüm gelir HAYTAP'ın sokak hayvanları için geliştireceği projelerde kullanılacak. Yarışmaya başvurular 27 Haziran tarihine kadar yapılabiliyor. Birincinin bin 500, ikincinin bin, üçüncünün 500 TL kazanacağı yarışmada takvimde kullanılacak diğer fotoğraflar da 250 TL ile ödüllendirilecek. 'Sokak Köpekleri ve Çocuk' projesiyle sokak hayvanlarıyla ilgili farkındalığı artırmak istediklerini söyleyen Koza Yönetim Genel Müdürü Levent Alatlı ve HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, "Tüm sokak hayvanlarının yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak ve sokak köpeklerinin estetiğini ön plana çıkarmak istiyoruz. Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz takvim çalışması başarılı bir katma değer sağladı. Toplam 35 bin TL'lik bir kaynak; sokak hayvanlarına barınak, yiyecek, ilaç ve veterinerlik hizmeti gibi yardımlar olarak geri döndü," diyorlar. Yarışmaya katılmak isteyenler www.haytap.org adresinden detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilir.

KISA... KISA...
Kayıp kedi
Yanda resmi görülen sahipli kedi kayboldu. İstanbul Yeniköy civarında MacroCenter'ın hemen arkasında kaybolan kediyi görenlerin (0532) 435 43 72 numaraya bildirmeleri rica olunur.

Biber onla büyütüldü
Annesiz bulunup biberonla büyütülen erkek ve dişi bebekler iki aylık oldular, ilk bakım ve ilaçları yapıldı. Ömür boyu sevgiyle bakılacakları yuvalar aranıyor. Bilgi için tel: (0555) 986 97 30


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğraf çekerek sokak hayvanlarına destek olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN