Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sevimli Hobbit' nasıl seri katil oldu?

Gece karanlık, sokaklar boş, kadınlar yalnız... Dikkat, 80'lerin kült korku filmi Manyak/Maniac yeniden çevrimiyle aramızda! Üstelik meşhur sevimli Hobbit'imiz Elijah Wood beklenmedik bir kariyer virajıyla sapık seri katil rolünde. İnsanların kesilip biçildiği 'slasher' türünün bu popüler örneğini güncelleştiren Fransız yönetmen Franck Khalfoun'la Cannes'da görüştük.
- Yüzüklerin Efendisi'ndeki kahraman imajına çok ters düşen bu rol için Elijah Wood nereden aklınıza geldi?
- Konuşurken adı geçti, şaşkınlığı ve masumiyetiyle kocaman gözleri aklıma geldi. Yüzüğü taşırken geçirdiği tereddütler müthişti, sanki her an baştan çıkabilir gibi. Bu da bizim seri katile çok uygun. Sadist mi, evet! Ama korku türü böyle. Karizmatik, utangaç ve sevimli seri katiller daha tehlikeli, çünkü çok aldatıcı
. - Role nasıl ikna ettiniz?
- Meğerse korku filmlerini çok seviyormuş. Filmin orijinalini de izlemiş, şaşırdım. Hollywood starı olduğundan kabul edeceğini hiç düşünmemiştik. Bir tanıdık bulup araya soktuk. İmajıyla ilgili tereddütleri çok olmadı, büyük paralar istemedi.
- Kült filmleri yeniden çevirmek risklidir, nelerden korktunuz?
- 30 yıl aradan sonra aynı filmi çekmek istemediğim için riskler aldım, internet arkadaşlığı gibi güncel şeyler ekledim. Başrolde bir star olması da önemliydi. Birlikte ya batacak ya çıkacaktık.
- Filmi katilin gözünden çekmişsiniz.
- Hem star kullan hem de çok gösterme, tabii ki riskli. Seyirci karakterle yüzleşmek, her planda oyuncunun yüzünü görmek ister. Ama bu stille katilin kafasının içine giriyorsunuz. Hatta katilin ta kendisi oluyorsunuz! Öldürmek zorundasın, kaçış yok! Yapımcılar başta itiraz ettiler ama ikna oldular. Yoksa filmi çekmezdim. Elijah da bu fikri çok sevdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sevimli Hobbit' nasıl seri katil oldu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN