Tüylü ve yakışıklı!

Giriş Tarihi: 20.7.2013

Moda dünyası son dönemde Bodhi'yi konuşuyor. Çünkü o, çeşitli markaların koleksiyonlarını öyle başarılı taşıyor ki, en ünlü mankenlere bile taş çıkarıyor

Efendim biliyorsunuz, internette zarif hanımların ve şık beylerin arzıendam ettiği pek çok moda blogu yer alıyor. Üstelik takipçi sayılarıyla yer yer, bünyesinde onlarca kişi çalıştıran moda dergilerini bile geride bırakan bu blogger'lar, artık ünlü markalarla reklam sözleşmeleri imzalıyor, defileleri tanınmış moda editörleriyle birlikte protokol koltuklarından izliyor. Diğer yandan son günlerde hayatımıza giren bir blogger, tüm rakiplerini ekarte edebilecek niteliklere sahip. Zira her şeyden önce kendisi insan değil bir köpek! Ve bu köpek, erkek giyim koleksiyonlarını tanıtıyor. Shiba Inu ırkına mensup olan 3 yaşındaki Bodhi, New York'ta yaşıyor ve adını Patrick Swayze'nin Point Break filminde canlandırdığı karakterden alıyor. Bodhi'nin Menswear Dog (mensweardog.tumblr.com) adlı blogunda giydiği kreasyonları, 26 yaşındaki modacı sahipleri Yena Kim ve Dave Fung tasarlıyor.

ÜNLÜ MARKALAR ONU İSTİYOR
Blog kurma fikri ise şöyle ortaya çıkmış: Kim, aslında espri olsun diye bir gün köpeğini giydirerek fotoğraflamış ve bu fotoğrafları Facebook'a yüklemiş. Fotoğrafların çok kısa sürede büyük ilgi çekmesi üzerine hem bir blog kurmuş hem de Twitter, Pinterest ve Instagram gibi belli başlı platformlarda Bodhi adına profil açmış. 3 yaşındaki köpeğin şıklığına ve karizmasına kayıtsız kalamayan büyük markalar da, bu fotoğrafları gördükçe ona ardı ardına reklam sözleşmeleri önermeye başlamış. Bu markalardan biri, erkek koleksiyonunun bir bölümünü Bodhi aracılığıyla tanıtan ünlü hazır giyim markası American Apparel. Uzun lafın kısası, Bodhi artık kendi takvimi ve hediyelik eşyaları satılan, yükte hafif, pahada ağır reklam sözleşmelerine imza atan ve elbette ki dünya çapında binlerce takipçisi olan bir marka. Sahibinin söylediğine göre, her gün tüylerini özenle taratan köpeğin dişi hayranları da bunun fazlasıyla farkında!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüylü ve yakışıklı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN