Beni sevdiğini söylemezsen patlarım!

Bağımsız filmlerin bol ödüllü, Altın Portakal sahibi oyuncusu Tülin Özen bu kez Aldırma Gönül dizisi ile karşımızda. Özen'in canlandırdığı Gönül karakterinin değişmez cümlesi: "Şu anda beni sevdiğini söylemen gerek yoksa patlarım," tüm kadınların diline pelesenk olacağa benziyor

Dupduru yüzü, masmavi gözleriyle ufak tefek bir kız Tülin Özen. Hızlı düşünüyor, hızlı cevaplar veriyor ve hızlı hareket ediyor. Mühendis bir anne-babanın fen ve matematik derslerinde başarılı kızları olarak büyümüş. Önce İTÜ'de elektrik mühendisliğinde eğitim görmüş ama oyunculuk aşkı baskın gelince okulu yarıda bırakıp Yeditepe Oyuncuları'nda oyunculuk eğitimi almış. Türkiye onu Semih Kaplanoğlu'nun Meleğin Düşüşü filmiyle tanıdı. Hemen sonrasında ise Meryemce rolüyle, 2005'te atv'de yayımlanan Beyaz Gelincik dizisinde karşımıza çıktı. Geçtiğimiz sezonun en popüler tiyatro oyunlarından Güzel Şeyler Bizim Tarafta ile tiyatro izleyicisinin de kalbini çeldi. Şimdi bir komedi dizisiyle karşımızda. atv ekranlarında yayınlanan Aldırma Gönül dizisinde Gönül adlı karakteri canlandırıyor. Tülin Özen'le hem yeni dizisini hem de hayatı konuştuk.
- Aldırma Gönül renkli bir komedi dizisi. Gönül karakterinden bahseder misiniz?
- Aldırma Gönül projesi geldiğinde kadın karakteri çok sevdim. Gönül, evli ve çalışan bir kadın. Tam bizim topraklara ait biri. Gönül'e 'Seni seviyorum,' diyen bir kocası var. Geleneksel kadın tipinden farkı da bu bence... Kocası karısına sevgisini gösterebiliyor. Bizim toplumumuzdaki sıkıntı da budur aslında. Kadın birçok şeyi ayarlar, çalışır, çocuk da yapar, kocasına da bakar ama karşılığını görüyor muyum diye yıllarca düşünür. Gönül bu ailede, o sevgiyi görüyor. Bunu da net bir şekilde ortaya koyuyor. 'Şu anda beni sevdiğini söylemen gerek, yoksa patlamak üzereyim,' falan diyor. O sevgiyi aldığında da işler yolunda gidiyor.
- Dizinin örnek olduğunu düşünüyor musunuz?
- Benim için en sinir bozucu şey sokaktaki insanların birbirine öfkeli olması. Son noktada 'Seni seviyorum ve senden vazgeçemem,' demek önemli. Dizideki aile iyi bir örnek teşkil ediyor bu anlamda.
- Sinema, tiyatro yapıyorsunuz, para kazandınız mı?
- Dizi yapmasam, haftanın sadece iki günü çalışan bir oyuncuya dönüşüyorum. Sinema ve tiyatrodan hiç para kazanmıyorum. Bir de boşta durmak belli bir müddet iyi. Ama iki sene iyi bir şey yapayım diye beklemek de zor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Beni sevdiğini söylemezsen patlarım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN