Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makas oyunları başladı

Tiyatro Dot'un 20 Kasım'da prömiyer yapan Makas Oyunları projesi devam ediyor. Eser bugün ve 4, 5, 6 ve 7 Aralık'ta Maçka G-Mall'da yer alan Dot sahnesinde izlenebilir. 2011'de Britanya'da başlayan 'Theatre Uncut' projesinde sahnelenen oyunlarla oluşturulan Makas Oyunları, Şişman Adam, Pankart, Hassas ve Bazı Şeyler Çok Saçma adlı eserleri içeriyor. Tiyatro Dot'un kurucusu Murat Daltaban ile birlikte Tuğrul Tülek ve Serkan Salihoğlu'nun yönettiği projede, Deniz Türkali, İbrahim Selim, Tuğrul Tülek, Pınar Töre, Enis Arıkan, Ezgi Bakışkan, Su Olgaç, Tuğçe Altuğ, Can Şıkyıldız rol alıyor. Tüm oyunlarınn başlama saati 21.00.

Weilerstein İstanbul'da
ABD'Lİ ünlü viyolonselci Alisa Weilerstein İstanbul'a geliyor. Dünyanın en ünlü şefleriyle konserler veren, Leonard Bernstein ödüllü sanatçı yarın akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda piyanist Inon Barnatan'la sahneyi paylaşacak. Konser saat 20.00'de başlayacak.

Berkay'dan 'arda kalan'
Selvi Boylum Al Yazmalım , Devlerin Aşkı, Dila Hatun, Çiçek Abbas, Güler misin, Ağlar mısın? gibi eserleriyle hafızalarımızda yer eden, Moğollar'dan Cahit Berkay, Arda Kalan... albümünden şarkılar seslendirmek için sahneye çıkıyor. Berkay'a sahnede, albümüne ses veren Derya Petek eşlik edecek. Konser 5 Aralık'ta Sabancı Üniversitesi Kültür Merkezi'nde saat 20.30'da başlayacak.

Tarihi fotoğraf sergisi
1813-1888 yılları arasında yaşamış, Darphane-i Amire'nin başhakkağı da yapmış fotoğraf sanatçısı James Robertson'ın eserleri, İstiklal Caddesi'ndeki AnaMed Galerisi'nde 2 Şubat 2014'e kadar sergilenecek. Sergide, Robertson'ın 40 yıl boyunca hizmet verdiği darphanedeki faaliyetlerinin yanı sıra, suluboya ve fotoğraf çalışmalarından da örnekler de görülebilecek. Bahattin Öztuncay'ın küratörlüğünü üstlendiği sergide yer alan eserlerin tamamı Ömer Koç koleksiyonundan seçildi.

Oda müziği sevenlere
25. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları'nın müzik sezonu 3 Aralık'ta başlıyor. Aynı gün ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda düzenlenecek konserde, Gustav Rivinius, Tuncay Yılmaz ve Emre Elivar'dan oluşan oda müziği topluluğu Arkas Trio sahne alacak. Konser, saat 20.30'da başlayacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makas oyunları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN